За результатами наради Комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ було ухвалено рішення щодо визнання спалаху вірусу віспи мавп mpox в Конго та інших країнах Африки надзвичайною ситуацією світового масштабу.
Головні тези:
- У ВООЗ б'ють на сполох через стрімке поширення мавп'ячої віспи в Африці.
- ВООЗ визнала спалах вірусу віспи мавп надзвичайною ситуацією світового масштабу.
- У Конго та інших країнах Африки вже виявлено понад 15 тис. випадків мавп'ячої віспи.
- Вірус мавп'ячої віспи поширюється при прямому контакті з інфікованою твариною та може мати летальні наслідки.
- ВООЗ звертається до міжнародного співтовариства для фінансування заходів щодо боротьби з поширенням вірусу мавп'ячої віспи.
Чим загрожує світові поширення мавп'ячої віспи з країн Африки
Зазначається, що гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус заявив про стрімке поширення нового штаму mpox в східних регіонах Конго та сусідних африканських країнах, що викликає серйозне занепокоєння та може вплинути на епідеміологічну ситуацію у світі.
За словами регіонального директора ВООЗ в Африці Матшидісо Моеті, наразі представники організації активно співпрацюють з громадами та урядами африканських країн із метою посилення заходів щодо протидії поширенню нового штаму віспи мавп.
Керівник Комітету з надзвичайних ситуацій, професор Дімі Огойна зазначив, що загроза поширення віспи мавп стає світовою проблемою.
За інформацією ВООЗ, у 2022 році віспа також стрімко поширювалася. Й тоді також було оголошено надзвичайну ситуацію, яка тривала до травня 2023 року.
Наразі у Конго вже виявили понад 15 тис 600 випадків захворювання мавп’ячою віспою, з яких 537 - виявились смертельними.
Для боротьби зі спалахом ВООЗ планує прискорити доступ до вакцин та посилити міжнародну співпрацю.
Організація вже виділила 1,45 млн доларів на невідкладні заходи та звертається до донорів з проханням профінансувати повний обсяг необхідних заходів.
Що відомо про вірус мавп’ячої віспи mpox
Зараження людини цим видом віспи відбулося при контакті з пошкодженою шкірою хворої тварини. Передача вірусу від людини до людини можлива при прямому контакті з кров'ю, побутовому або статевому контакті. Віспа мавп також поширюється повітряно-крапельним шляхом при тривалому особистому контакті.
Основні симптоми захворювання - висока температура, висип, запалені лімфовузли, біль у м'язах, слабкість. Як правило, через дві-чотири тижні організм людини долає вірус, але в рідкісних випадках захворювання, воно може призвести до смерті.
Летальність при зараженні людини становить від 1% до 11%. Вчені зазначають, що вакцина від натуральної віспи ефективна проти віспи мавп.
Більше по темі
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного