У Зеленського вирішили потужно відповісти Лукашенко після його погроз
Категорія
Політика
Дата публікації

У Зеленського вирішили потужно відповісти Лукашенко після його погроз

У Зеленського вирішили потужно відповісти Лукашенко після його погроз
Джерело:  BBC

Команда українського лідера Володимира Зеленського обурена тим, що режим Олександра Лукашенка, який оголосив себе президентом Білорусі на таємній інавгурації і легітимність якого не визнає майже весь світ, критикує позицію і звинувачує в недружніх кроках офіційний Київ щодо політичної ситуації в сусідній країні. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба пояснив чітку позицію нашої країни в цьому питанні. Глава МЗС підкреслив, що Україна планує приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, але це будуть персональні санкції проти соратників Лукашенка, а не економічні санкції проти Білорусі. Однак, за словами міністра, якщо Росія візьме контроль над білоруськими підприємствами, то офіційному Києву доведеться реагувати. Також Україна не планує зменшувати рівень дипломатичного представництва в Мінську. Але з офіційних контактів, за словами Кулеби, залишиться тільки "вікно комунікації" через МЗС. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BBC Україна.

"Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. У нас немає в планах вводити якесь ембарго, введення будь-яких обмежень на торгівлю. Однак ця позиція може змінитися, якщо Росія візьме контроль над білоруськими підприємствами. Ось тоді треба сідати і аналізувати кожен великий контракт, дивитися, чи не з'явилися додаткові ризики, тому що у нас є висока взаємодія і в військово-торговому секторі ", - пояснив Кулеба.

Міністр додав, що українська сторона робить все можливе, щоб допомагати білоруському народу "в цій складній ситуації", тому підтримує введення персональних санкцій проти Білорусі з боку Європейського союзу і планує приєднатися до них.

"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, тому що тут вже мова йде про питання послідовності політики", - сказав він.

За словами Кулеби, ціна такої солідарності для України набагато вище, ніж для країн ЄС або НАТО, тому що Україна не знаходиться під "парасолькою захисту" цих об'єднань, разом з тим розширення впливу Росії в Білорусі загрожує українській безпеці.

Нагадаємо, 23 вересня білоруський диктатор Олександр Лукашенко таємно влаштував церемонію інавгурації та оголосив себе президентом Білорусі. Важливо відзначити, що ряд країн ЄС і Євросоюз в цілому, США і Канада, а також Україна, не визнають Лукашенко легітимним президентом Білорусі. В ЄС вже готують санкції проти режиму Лукашенка, який незаконно захопив владу в країні. Офіційний Київ оголосив про готовність приєднатися до санкцій проти Лукашенка і його соратників. Представник Посольства Білорусі в Україні почав публічно критикувати цю позицію офіційного Києваі. Представники Лукашенко назвали недружніми висловлювання з боку офіційних осіб уряду України про ситуацію в білоруській державі, а також пригрозили Україні серйозними наслідками.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Україна вимагає пояснень від Білорусі після нової провокації з Росією.

Категорія
Політика
Дата публікації

Що не так з переговорами США та Росії щодо України — пояснення Сікорського

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви
Джерело:  TVN24

На переконання глави МЗС Польщі Радослава Сікорського, в Україні сприймають переговори команд президента США Дональда Трампа та російського диктатора Володимира Путіна стосовно завершення війни як певний "поштовх" у ситуації. Однак є певний нюанс, на яку більшість людей не звертають увагу.

Головні тези:

  • Білий дім та Кремль ігнорують традиційні канони дипломатії.
  • Особистий стиль Трампа впливає на спосіб ведення перемовин з офіційною Москвою.

Сікорський оцінив переговори Вашингтона та Москви

Шеф польської дипломатії звертає увагу на те, що такі переговори "суперечать канонам дипломатії".

Згідно з традиційним каноном, спочатку ви відкриваєте якийсь конфіденційний канал комунікації, досліджуєте наміри іншої сторони, потім вибудовуєте певну довіру, і лише потім лідери благословляють угоду, яка майже готова.

Радослав Сікорский

Радослав Сікорский

Глава МЗС Польщі

За словами польського дипломата, не можна ігнорувати той факт, що в очільника Білого дому є свій особистий стиль.

Сікорський також зазначив, що команда українського лідера Володимира Зеленського довіряє рішенням та планам Дональда Трампа.

Українці кажуть, що це дає надію на пришвидшення певних процесів, які, як вони сподіваються, приведуть до міцного миру. Тож вони висловлюють Дональду Трампу вотум довіри, — наголосив шеф польської дипломатії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?