Учасники першого саміту Кримської платформи прийняли декларацію: про що в ній йдеться
Категорія
Політика
Дата публікації

Учасники першого саміту Кримської платформи прийняли декларацію: про що в ній йдеться

Учасники першого саміту Кримської платформи прийняли декларацію: про що в ній йдеться
Джерело:  online.ua

В Києві завершився перший саміт “Кримської платформи”, його результатом стала ухвалена всіма 46 країнами-учасниками декларація.

Джерело: пресслужба Офісу президента.

В декларації зафіксовані наступні тези: невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією; зобов'язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії у разі подальшої агресії; об'єднання зусиль всіх країн-учасниць платформи задля зміцнення безпеки та стабільності у Чорноморському регіоні.

Присутні члени делегацій підкреслюють, що задля відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах необхідно розробити і запровадити в активний політичний простір спільні дипломатичні зусилля всіх країн світу.

Учасники “Кримської платформи” рішуче налаштовані підтримувати тиск на Росію з метою відновлення повного контролю України над тимчасово окупованими територіями, Кримом та містом Севастополь.

Учасники засуджують агресивні дії РФ щодо незалежності та територіальної цілісності України.

Так, зокрема наголошується, що “будь-яка зміна статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як невід'ємної частини суверенної території України, не визнається і не буде визнаватися, і що спроби Росії легітимізувати тимчасову окупацію та неправомірне захоплення є неприйнятними“.

Також учасники саміту вирішили "розглянути запровадження подальших політичних, дипломатичних та обмежувальних заходів щодо Російської Федерації, якщо це передбачено правовою системою кожного учасника платформи і згідно з процедурами, коли це необхідно і якщо дії Росії цього вимагатимуть".

Запевняючи Київ у своїй рішучості підтримувати тиск на країну-окупанта, учасники також закликають і Російську Федерацію долучатися до конструктивної участі у діяльності міжнародної "Кримської платформи".

Росію визнано окупантом

Вперше на міжнародному рівні зафіксовано, що Росія є окупантом Кримського півострова.

У декларації учасники закликають РФ виконувати свої зобов’язання як держави-окупанта відповідно до норм міжнародного гуманітарного права та інших застосовних норм міжнародного права.

Засновники "Кримської платформи" ухвалили рішення вимагати, щоб Росія негайно припинила всі порушення прав людини і зловживання щодо мешканців Криму і забезпечила повний і безперешкодний доступ до півострова для усталених регіональних і міжнародних механізмів з дотримання прав людини, зокрема Місії ООН зі спостереження за дотриманням прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, як це передбачено їхніми діючими мандатами, що охоплюють всю територію України, в тому числі Криму, а також для правозахисних неурядових організацій.

Президент України Володимир Зеленський запропонував учасникам саміту зосередитися на практичній роботі та координації зусиль з конкретних питань.

«Серед них – посилення санкцій, захист прав людини, що дуже важливо, подолання екологічних та економічних наслідків окупації, забезпечення свободи навігації в Чорному та Азовському морях», – зазначив Зеленський.

Для підтримки діяльності Кримської платформи в Києві створено її офіс, який уже почав працювати.

Читайте також:

  • У Кабміні назвали надзвичайні збитки України від окупації Криму.

  • Голова Євроради назвав найважливішу мету співпраці Кримської платформи.

  • У Путіна назвали Кримську платформу антиросійським заходом.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?