Сили оборони України готуються до контрнаступної операції у рамках російського вторгнення. Для успішної реалізації такої операції Україні потрібні важка техніка та додаткові резерви.
Джерело: Міністерство оборони
Україна готується до контрнаступу
Делегація Комітету Європейського союзу з політики та безпеки, яку очолює Дельфін Пронк, провела зустріч з міністром оборони Олексієм Резніковим.
Рєзніков дав своїм європейським союзникам інформацію про поточне становище на фронті, включаючи північний, східний та південний напрямки. Він особливо наголосив на важливості допомоги з боку ЄС у забезпеченні Сил оборони важкою технікою та професійної підготовки військових за кордоном.
Міністр оборони висловив подяку іноземним партнерам за підтримку та солідарність з Україною з перших днів повномасштабного вторгнення та за допомогу у політичній, економічній, військовій та гуманітарній сферах.
Завдяки постачанню західного озброєння ЗСУ мають успіхи на полі бою. Проте ми готуємось до контрнаступальної операції, тому Україні необхідні, насамперед, важка техніка та підготовлені резерви. Ми зацікавлені у проведенні тренувань українських військових на всіх рівнях: від індивідуальної підготовки солдата до колективних навчань підрозділів бригадного рівня, - сказав Резніков.
Міністр зазначив, що Україна з нетерпінням чекає майбутнього саміту НАТО у Вільнюсі, який має підтвердити не лише її надійність як партнера Альянсу, а й готовність країни боротися з російською агресією, маючи глибоке знання про російського супротивника та досвід бойових дій.
Головною загрозою для НАТО є Росія. І лише Україна на практиці знає, як боротися з ворогом всього цивілізованого світу. Тож набуття нашою державою членства в Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі - є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної безпекової архітектури, - підкреслив він.
Як може розвиватися весняний контрнаступ ЗСУ — думка військового експерта
На переконання військово-політичного оглядача групи “Інформаційний спротив”, військового експерта Олександра Коваленка, найімовірнішим сценарієм контрнаступу української армії є першочергове звільнення Запорізької області.
Я скажу так, що для того, щоб іти на Крим через лівобережну Херсонщину, треба форсувати Дніпро. Форсування Дніпра — це реалістична місія, але вона має досить негативну складову — це великі втрати... Тому ми на це не підемо, ми не будемо використовувати цей сценарій, а ось який ми будемо використовувати сценарій, краще знає Генеральний штаб ЗСУ.
Читайте також:
Дії ЗСУ стримані повільним постачанням західної зброї — The Washington Post
Подоляк розкрив терміни початку контрнаступу ЗСУ
Для чого насправді Путіну потрібен Бахмут — відповідь Держдепу