За словами командувача Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва Україна готується до зимових атак РФ на критичну інфраструктуру.
Джерело: Reuters
ППО України більше готові до зимових атак РФ — Наєв
Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив, що Україна готується до нових атак РФ на критичну інфраструктуру під час майбутнього опалювального сезону. Він зазначив, що цієї зими засобів протиповітряної оборони в українських військ уже буде більше, ніж минулої.
Про це Наєв повідомив міжнародне інформагентство Reuters.
Майже половина енергетичної системи України була пошкоджена внаслідок російських атак минулої зими, коли Москва завдала ударів по електростанціях та трансформаторах крилатими ракетами та безпілотниками "Шахед" іранського виробництва. Внаслідок цього часом мільйони людей залишалися без електрики.
Загроза атак на енергосистему залишається гострою після повідомлень про те, що Москва створила власні потужності з виробництва дронів-камікадзе на базі "Шахед-136".
Представник Головного управління розвідки Вадим Скибицький заявив минулого тижня, що Москва може почати використовувати більше "Шахедів" разом з ракетами, щоб спантеличити ППО України.
За його словами, російські атаки на енергетичну інфраструктуру можуть розпочатися наприкінці вересня чи на початку жовтня.
Але більшу частину пошкоджень, завданих минулої зими, було усунено, і Київ посилив свою протиповітряну оборону, у тому числі нещодавно подаровані німецькими системами Gepard. Військові стверджують, що одна така система збила п'ять "Шахедів" із моменту її першого застосування місяць тому – показник успіху 100%.
Ми розуміємо, що противник не відмовився від своїх злочинних намірів завдати удару по критично важливим об'єктам інфраструктури і завдати шкоди Україні та її економіці. Минулої зими у нас було менше (систем). Тепер нам дали більше, і ефективність буде кращою, – заявив Наєв.
Україна, ймовірно, добре підготувалася до нових ударів дронів або безпілотних літальних апаратів (БПЛА), але поступове збільшення їхньої кількості може створити проблему, сказав Семюел Бендетт, старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки.
У повітрі буде більше таких БПЛА, але, ймовірно, не набагато більше, ніж зараз, оскільки Росія все ще далека від своєї запланованої мети з виробництва тисяч таких дронів, – сказав він.
Українські Повітряні Сили посилені новим озброєнням
За словами спікера Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, восени 2022 року, коли РФ розпочала масовані атаки, в Україні не було західних зразків ППО. Наразі ситуація покращилася.
Ігнат зазначив, що ЗСУ зміцнюють протиповітряну оборону. При цьому ефективність боротьби з ворожими повітряними засобами ураження залежить від кількості засобів ППО.
Вистояли тоді – вистоїмо й зараз. Ми зміцнюємо наші Повітряні сили, всі Сили оборони зміцнюють своє ППО малого радіусу дії. Немає такої дистанції для знищення великих повітряних цілей. Але якщо їх буде більше, то й результат буде кращим. Ми рік тому взагалі не мали західних засобів середнього радіусу дії. У нас тільки восени з’явилися перші NASAMS, перші Iris і то в дуже обмеженій кількості, – сказав Ігнат.
Спікер Повітряних сил заявив, що зараз військові називають засоби ППО в Україні "вінегретом", адже небо захищає велика різноманітність радянських та західних зразків техніки.
Якщо подивитися на сьогоднішній день, то ми маємо вже таку різноманітність засобів протиповітряної оборони, якої немає у всьому світі. Як жартують наші зенітники, такий собі "вінегрет". Це засоби ураження і NASAMS, і Iris, і Patriot, і SAMP-T, та ППО сухопутних військ, яке працює успішно – це Gepard, Crotale, Avenger. Все це ППО сьогодні працює і приносить результат, і доповнює радянську техніку, яка досі працює ефективно – це С-300, Бук-М1, С-125 . Весь цей "вінегрет" працює і дає результат, – зазначив Ігнат.
Спікер уточнив, що тепер уже окупанти не мають такої великої кількості ракет. Хоча вони виробляють їх, але не можуть відновити весь запас, який використовували. Однак готуватися таки треба.
Я думаю, що Росія велику ставку робитиме на дрони-камікадзе, які дешевші, простіші у виробництві, але ракети також будуть вироблятися і до цього треба також готуватися. Наше завдання – посилитися якомога більшою кількістю коштів ППО, які нам дають партнери – зазначив Ігнат.
Читайте також:
Зенітний "вінегрет". Як Україна захищатиметься від ракет РФ восени — Ігнат
Чи є загроза ракетних ударів по Україні — відповідь Ігната
Чому Росії варто боятись нових українських ракет — відповідь Данілова