МЗС України виступило з заявою щодо нелегітимності перебування Росії в Раді Безпеки та в ООН. Тепер Україна ініціює комплексний процес для виключення РФ з ООН.
Джерело: заява МЗС
Україна закликала ООН виключити РФ зі складу організації
Росія — узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН. Сьогодні ми зробили важливий крок. Україна ініціювала процес, спрямований на виключення Росії з Ради Безпеки ООН і Організації загалом, - написав очільник МЗС Дмитро Кулеба.
У заяві МЗС йдеться про те, що після розпаду СРСР у 1991 році залишається неврегульованим питання статусу держави-члена ООН та постійного члена Ради Безпеки ООН, яким користується РФ.
Росія хибно вважає питання врегульованим, посилаючись на те, що вже з 24 грудня 1991 року, а в публічній площині – з 31 грудня 1991 року в Радбезі ООН з'явилася табличка з її назвою. Насправді, відповідно до Статуту ООН для цього не було і досі немає жодних легітимних підстав. Російська Федерація зайняла крісло постійного члена Радбезу ООН в обхід визначених Статутом ООН процедур. Це відбулося на підставі звичайного листа Президента РРФСР Бориса Єльцина на ім’я Генерального секретаря ООН, який був відправлений 24 грудня 31 рік тому.
В МЗС нагадують, що Статут ООН не містить слів “Російська Федерація”. Їх немає і в Статті 23 Статуту, де перелічені постійні члени Ради Безпеки ООН.
Таким чином, Російська Федерація ніколи не проходила правомірної процедури набуття членства і займає місце СРСР в Раді Безпеки ООН незаконно. З юридичної та політичної точок зору може бути лише один висновок: Росія - узурпатор місця Радянського Союзу в Радбезі ООН.
Далі в МЗС нагадають, що Росія вчиняє злочини проти міжнародного миру та безпеки не лише в Україні.
Серед них окупація Північних островів Японії, підживлення нестабільності в Абхазії та Південній Осетії, Придністров‘ї, Нагірному Карабасі, спроба державного перевороту в Чорногорії тощо.
Також там нагадують про збройну агресію РФ проти Чеченської Республіки Ічкерія, окупацію та геноцид чеченського народу, а також про підтримку режиму Башара Асада та злочини проти сирійського народу.
РФ також десятиліттями розпалює конфлікти в Африці, зокрема дестабілізує Буркіна-Фасо, Лівію, Малі та Центральноафриканську Республіку.
Україна ініціює комплексний процес, спрямований на досягнення цілей цієї заяви, та у цьому контексті готова до взаємодії з іншими країнами для спільного захисту Статуту ООН і міжнародного права від руйнівного впливу Російської Федерації, - йдеться в заяві МЗС.
Читайте також: