Нещодавно аналітики ОПЕК поділилися з міжнародною спільнотою новими неочікуваним прогнозом — вони заявили, що в 2020 році відбудеться наймасштабніше в історії падіння попиту на нафту в історії — на 6,8 млн барелів на добу, у квітні падіння складе 20 млн барелів на добу. Вже 20 квітня стало відомо, що вартість ф’ючерсів на нафту WTI знову обновила історичний мінімум за останні 20 років — ціна за один барель опустилася нижче 15 доларів. Антирекорд був оновлений на тлі новин про переповнення нафтосховищ в США. На останні події вже відреагував виконавчий директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко. Він заявив, що Україна може зберігати нафту в ємностях Кременчуцького нафтопереробного заводу та у ємностях тих заводів, які вже не працюють - це дозволить нашій країна заробити шалені гроші під час нафтової кризи. Про це Вітренко написав в соціальних мережах, передає ONLINE.UA.
"Ціна на нафту в світі пішла в глибокий мінус. Тобто готові платити, щоб забирали нафту. Це можна пояснити тим, що нафту вже немає де зберігати, і неможливо припинити видобуток без значних втрат у майбутньому. [Хоча за деякими даними, наприклад в США вистачає ємкості для зберігання нафти до листопада при нинішніх темпах видобутку та споживання]. В Україні є величезна нафтотранспортна система, де можна зберігати нафту, один працюючий завод (Кременчук) зі значними ємкостями для зберігання, а також багато нафтопереробних заводів, які давно зупинені, але на яких принаймні були такі ємкості. Схоже бізнес зі зберігання нафти найбільш прибутковим зараз", - наголошує Юрій Вітренко.
За його словами, наразі конче важливо не проґавити можливості і максимально їх монетизувати. В Нафтогазі також зазначили, що ситуація з газом в Європі поки інша, однак "вже не знаєш чого очікувати". Цілком можливо, що наші газосховища теж скоро стануть найбільш прибутковим бізнесом.
"Тут у нас майже консенсус, що потрібно намагатися зберігати більше не російської нафти, а з інших нафтовидобуваючих країн. І пишуть, що в Міноборони було величезне сховище на 1 млн тон", - додає Вітренко.
Як повідомляв ONLINE.UA, уряд нарешті вирішив детально розповісти українцям, чого їм чекати від 2020 року та економічної кризи, яка охопила майже весь світ. В оновленому консенсус-прогнозі Мінекономіки вказано, що у поточному році українська економіка впаде на 4,2%.