Рішення німецького суду, яким обмежили право російському Газпрому використовувати газопровід Північний потік-2, є довгоочікуваним і дуже важливим для України. Глава ТОВ "Оператор ГТС України" Сергій Макогон пояснив наслідки цього рішення для України і розповів, як Київ має намір ним скористатися.
Джерело: Facebook Макогона
Керівник "Оператор ГТС України" пояснив, що за рішенням суду Німеччини Північний потік-2 зможуть використовувати тільки за правилами газової директиви ЄС, які передбачають, що власник труби не може бути постачальником газу по цій трубі. Макогон підкреслив, що в таких умовах Україна зможе запропонувати свої послуги з управління "Північним потоком-2", як незалежний від "Газпрому" оператор.
"Запропонуємо наші послуги з управління "Північним потоком-2" як реально незалежний від РФ оператор ГТС", - відповів Макогон на питання про те, які наслідки можуть бути у рішення суду в Німеччині.
Суд Німеччини обмежив право Газпрому використовувати Північний потік-2
25 серпня Вищий земельний суд Дюссельдорфа прийняв гучне рішення по російському газопроводу Північний потік-2, за яким Росія має намір постачати газ в Європу в обхід України. За рішенням суду, компанія-оператор Nord Steam 2 повинна стати незалежною від російського газового монополіста - компанії Газпром.
Більш того, суд постановив, що 50% пропускної здатності газопроводу повинні бути доступними для інших постачальників, а це значить, що газопровід може бути використаний Газпромом тільки наполовину.
Реакція Кремля на рішення суду Німеччини
Спікер Кремля Дмитро Пєсков вже прокоментував поразку компанії Nord Stream 2 в німецькому суді. Він заявив, що компанія-оператор Nord Steam 2 повинна сама визначати подальші кроки.
"Скоріше, це корпоративне питання. Все-таки сама компанія повинна приймати рішення про подальші дії", - заявив представник Кремля.
У Nord Stream 2, кажучи про рішення суду не звільняти Північний потік-2 від положень газової директиви ЄС, заявили, що оцінять судове рішення, але не уточнили, як воно відіб'ється на завершення будівництва газопроводу, його запуск і початок поставок газу.
Читайте також: