Як розповіла заступниця міністра Ганна Гвоздяр, окрім різних БПЛА є також маса інших наземних рішень, над якими зараз ведеться робота. Дронів можна залучати до вирішення великої кількості завдань.
В Україні розробляють роботів для евакуації поранених із поля бою
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України займається створенням робота для евакуації поранених солдатів з поля бою.
За її словами, Україна має бути більш розвинена в технологічному плані, ніж Росія. Ба більше, окрім різних БПЛА є також маса інших наземних рішень, над якими зараз ведеться робота. Дронів можна залучати до вирішення великої кількості завдань: підвезення боєприпасів або продовольства.
Крім того, як заявила Гвоздяр, триває робота над роботом для евакуації з поля бою солдата, який отримав поранення.
Вона зазначила, що медики, коли намагаються евакуювати пораненого, наражають на небезпеку своє життя. Тому, як припустила чиновниця, роботи з часом стануть незамінними помічниками військовослужбовців на полі бою.
Як Україна шукає зниклих безвісти
Крім того, за словами Дмитра Лубінця, з метою розвитку сфери технологій на шляху вступу України в ЄС, країна формує нові партнерства у цьому напрямку і Офіс Омбудсмана долучається до цієї роботи.
Зокрема, працівники інституції беруть участь у засіданнях робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту Національної асоціації адвокатів України, а також у Стратегічній сесії «Створення правової бази для штучного інституту в Україні», організованій Міністерством цифрової трансформації.
Представник Уповноваженого з інформаційних прав та працівники Офісу також беруть участь в обговореннях та дослідженнях інших проєктів, зокрема й з метою розв’язання проблемних питань: загрози приватності та кібербезпеці, дезінформації, посиленні втручання у приватність.
Нас боронять живі абсолютно реальні люди, тому й ставлення до наших воїнів має бути відповідним. Це стосується й держави, яка має змінювати бюрократичні процедури щодо тих, хто набув статусу «зниклий безвісти».