Україна та ЄС продовжили "транспортний безвіз" ще на рік
Категорія
Економіка
Дата публікації

Україна та ЄС продовжили "транспортний безвіз" ще на рік

Україна та ЄС продовжили "транспортний безвіз" ще на рік
Джерело:  online.ua

Україна та Європейський Союз продовжили дію Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень до 30 червня 2024 року.

Джерело: Міністерстві інфраструктури України

Чим вигідний "транспортний безвіз"

Україна та ЄС ще на рік продовжили угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом — "транспортний безвіз".

Угоду сторони підписали ще 29 червня минулого року у місті Ліон. Домовленість була досягнута під час першого засідання Спільного комітету Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Завдяки їй українським перевізникам не потрібно отримувати дозволи на перевезення в європейських країнах.

Крім того, угода скасувала вимоги наявності винятково міжнародного водійського посвідчення.

За перший рік домовленість довела свою ефективність

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, за період дії угоди обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%.

За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність, - прокоментував Кубраков.

За його словами, разом із європейськими партнерами Україна наразі розвиває необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні.

Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкрили 2 нові пункти пропуску на кордоні Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею.

Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту "Краківець – Корчова" та впорядкували роботу пункту "Ягодин – Дорогуськ" на кордоні з Польщею.

Такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів. Ефективна реалізація "транспортного безвізу" наближають нас до нашої головної зовнішньополітичної мети — набуття членства в ЄС, — сказав міністр.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?