Україна веде переговори зі США щодо поставок далекобійних ракет
Категорія
Україна
Дата публікації

Україна веде переговори зі США щодо поставок далекобійних ракет

Україна веде переговори зі США щодо поставок далекобійних ракет
Джерело:  online.ua

Посол України в США Оксана Маркарова повідомила, що Київ веде переговори із Вашингтоном щодо поставок ракет більшої дальності, а ніж у РСЗВ HIMARS.

Джерело:   CNN

Україна може отримати від США далекобійні ракети 

Ми завжди говорили, що нам потрібні озброєння з великим радіусом дії. Дискусії зараз точаться, - зазначила Маркарова.

За її словами, що Україна може надати США право контролювати вибір ворожих цілей кремлівської армії у разі постачання ракет з дальністю польоту понад 100 км.

Ми завжди тісно працюємо з нашими партнерами. Наші міністри оборони та головнокомандувачі проводять регулярні бесіди. Обговорення йдуть також на базі Рамштайн. Так що я не думаю, що між нами є якесь непорозуміння, - наголосила Маркарова.

Зокрема, буквально напередодні Україна звернулась до США із проханням надати більше ракет ATACMS за умови узгоджувати цілі, які будуть атакувати ЗСУ.

Український уряд пропонує США повну й постійну видимість переліків російських цілей, які планується уражати ATACMS. Це фактично дає Штатам можливість забороняти удари по території РФ, - повідомляє видання CNN.

Представник української сторони заявив, що вже описані конкретні цілі для атаки на окупованій території. За його словами, категорія цілей зрозуміла та не змінюються. Мова йде про логістичні шляхи, аеродроми, авіабази та склади зброї на півдні й сході України, включно з окупованим Кримом. Також такі ракети дозволили б Україні уражати місця запусків іранських дронів.

У Білому домі вважають, що Україні достатньо систем залпового вогню HIMARS та варто зосередитися саме для них. Сам факт погодження ATACMS може вважатися Росією, як перетин червоних ліній, а також від них небагато користі та багато ризиків, - зазначається у матеріалі виданння.

Оперативно-тактичний ракетний комплекс ATACMS (Army Tactical Missile System) призначений для ураження точкових цілей таких як командні пункти, пускові установки ракет, об’єкти ППО, вузли зв’язку, склади, розташовані в глибині оборони противника.

Для запуску ракети використовується модернізована пускова установка РСЗВ M270 та M142 HIMARS.

Крім того, ATACMS може працювати в будь-яких погодних умовах та у будь-який час доби. Комплекс має ракету MGM-140B, яка являє собою оперативно-тактичну ракету зі збільшеною до 300 км дальністю польоту.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?