Команда українського лідера Володимира Зеленського наполягає на виконанні обіцянки, яку дали Україні у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО щодо членства в Альянсі. Офіційний Київ розраховує, що саміт у червні у своїй заяві прокладе шлях до отримання ПДЧ. З такою заявою виступила віцепрем’єр-міністерка України з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Джерело: Київський Безпековий Форум
Україна вимагає від НАТО надати їй ПДЧ
"Минуло вже 13 років з часу Бухарестського саміту, на якому було вирішено, що Україні і Грузії в майбутньому буде надано членство. І зараз ми в такій ситуації, що наполягаємо на виконанні цієї обіцянки... Наша позиція полягає в тому, що дана обіцянка закріплена, і на наступному саміті вона буде підтверджена, і заява цього саміту прокладе дорогу до ПДЧ", - наголосила Ольга Стефанішина.
На переконання політикині, члени Альянсу повинні довести українцям, міжнародній спільноти та очільнику Кремля Володимиру Путіна, що офіційна Москва не має права вето в НАТО.
"Рішення про ПДЧ і членство в Альянсі є дуже важливими для України. Але я гадаю, що надання Україні ПДЧ на даному етапі є навіть важливішим для самого Альянсу, аби продемонструвати трансатлантичну єдність і показати, що є "план Маршалла" для демократичного розвитку. І до того ж, щоб на наступному етапі показати, що Росія не має права голосу в Альянсі", - підсумувала представниця МЗС України.
Експерт пояснив, чому НАТО насправді боїться приймати Україну в Альянс
На думку колишнього заступника генерального секретаря НАТО Александра Вершбоу, керівництво НАТО не поспішають надавати Україні членство в блоці, оскільки бояться РФ та нового сплеску агресії з її боку.
"Члени НАТО постійно повторюють обіцянку, яку дали в 2008-му стосовно того, що Україна і Грузія стануть членами НАТО в майбутньому, але вони не мають особливого бажання рухатися вперед, побоюючись спровокувати нову агресію з боку Росії", — вважає експерт.
Читайте також:
РФ стягнула в Арктику величезну кількість озброєння.
МЗС України попередило про масштабну ескалацію з боку команди Путіна.
Міноборони США дало обіцянку Україні у разі нападу Путіна.