Україна встановила історичний рекорд на Паралімпіаді в Пекіні

Україна завершила виступи на Паралімпіаді в Пекіні, посівши 2 місце у загальному заліку та встановивши власний історичний рекорд.

Джерело: сайт Паралімпійського комітету

Як Україна виступила на Паралімпіаді в Пекіні

За результатами змагань українські паралімпійці здобули 29 медалей.

Згідно з підсумковою таблицею, медальний залік очолили спортсмени з Китаю, які завоювали 18 золотих, 20 срібних і 23 бронзові медалі.

Україна посіла друге місце з результатом 11-10-8. Першу трійку замикає Канада (8-6-11).

Зазначимо, українські паралімпійці взяли 8 золотих медалей в парабіатлоні і 3 в лижних гонках.

Під час проведення Паралімпіади українські спортсмени влаштували акцію протесту проти агресії РФ у день відкриття зимової Паралімпіади-2022 в Китаї.

Акція українських паралімпійців пройшла під гаслами "Ні війні! Мир Україні!". Спортсмени розгорнули плакати, а також скандували Peace for Ukraine!

Наша мета, наша місія тут, на вищому спортивному форумі світу – об'єднати, мобілізувати весь світ, щоб зупинити війну в Україні. Працюємо, діємо у цьому напрямку кожної хвилини. Даємо усвідомлення, що сьогодні Україна – весь світ, а весь світ – Україна! - зазначив президент Національного комітету спорту інвалідів Валерій Сушкевич.

На старті Паралімпійських ігор Україна очолювала медальний залік, у перший же день виборовши 7 нагород.

Фото - twitter.com/Paralympics

Усі медалі спортсмени з України здобули в парабіатлоні. На перший день призначили спринтерські гонки в трьох категоріях – сидячи, стоячи та для паралімпійців із порушеннями зору.

Найуспішнішою гонкою для українців стали змагання спортсменів із порушеннями зору. Там Україна забрала весь комплект нагород. "Золото" здобув Віталій Лук'яненко, другим фінішував Олександр Казік, а бронзова медаль дісталася Дмитру Суярку.

Окрім того, Оксана Шишкова виграла жіночий спринт (порушення зору), а Григорій Вовчинський тріумфував у спринті стоячи. Натомість Тарас Радь (спринт, сидячи) та Людмила Ляшенко (спринт, стоячи) здобули срібні нагороди.