Україна запровадить у ЗСУ ще 200 стандартів НАТО до кінця року. Загалом існує понад 1 200 стандартів Організації Північноатлантичного договору.
Джерело: Укрінформ
Україна запровадить у ЗСУ ще 200 стандартів НАТО
Україна до кінця року планує запровадити ще близько 200 стандартів НАТО. Наразі відповідний показник дорівнює 287.
Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков у інтерв'ю "Укрінформу".
За словами посадовця, загалом існує понад 1 200 стандартів Організації Північноатлантичного договору.
У Силах безпеки та оборони запроваджено 287 стандартів НАТО. Це — майже чверть від загальної кількості. З них: 174 — в межах Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти Альянсу), 113 — ініціативні, — сказав Резніков.
Водночас глава Мінборони зазначив, що кількість впроваджених стандартів не є визначальним фактором під час ухвалення політичного рішення щодо євроатлантичної інтеграції. Більшість держав у середньому мають приблизно 30%.
За цим показником Україна посідає перше місце серед держав-партнерів НАТО та навіть перевищує показники деяких держав-членів. До кінця 2023 року прийнято до виконання та планується запровадити ще близько 200 стандартів. А є певні стандарти, які нам і не потрібно впроваджувати. Наприклад, стандарт щодо якості питної води для забезпечення війська — в нас він вищий, ніж у країнах НАТО, — пояснив посадовець.
Резніков назвав три пункти, які будуть визначальними у процесі інтеграції України в Альянс:
наявність цивільного-демократичного контролю над Збройними силами — як у вигляді законодавства, так і у вигляді реально побудованої інфраструктури;
зрозумілі, прозорі, транспарентні, відповідальні процедури забезпечення ЗС починаючи від закупівель;
спільне планування операцій.
Якщо країна відповідає цим трьом критеріям — вона стає країною НАТО, — додав міністр оборони.
Україна планує вступити до НАТО
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою.
Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії та Швеції.
Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.
Читайте також:
Конкурент Трампа визнає окуповані території російськими та хоче заблокувати вступ України до НАТО
Ми готові. У НАТО завжди знали, що війна надовго — Трюдо
Командири НАТО зустрілися з Залужним на польському кордоні — The Guardian