Представництво української делегації в Тристоронній контактній групі розкрило низку тем, яку дипломати передбачають обговорити під час нового засідання на відповідному рівні.
Джерело: офіційний Telegram-канал делегації
За офіційними даними, вже у вівторок, 18 травня, відбудеться відеоконференція робочих груп з питань безпеки, політики, гуманітарної та економічної робочих груп. Наступного дня, 19 травня, заплановано загальне засідання Тристоронньої контактної групи.
На порядку денному переговорів:
питання щодо порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань РФ;
вдосконалення контрольного механізму,
імплементація Мінських угод і підсумків Паризького саміту;
забезпечення безпеки в зоні конфлікту, дотримання режиму припинення вогню;
продовження розробки плану спільних кроків;
відновлення роботи КПВВ і відкриття нових в н.п. Золоте і Щастя;
обмін утримуваними особами;
повний і безумовний доступ міжнародних організацій на окуповані території,
відновлення соціально-економічних зв'язків через лінію розмежування.
“Наразі продовжуються консультації на рівні політичних радників Н4, мета яких повернутися до суворого дотримання сторонами повного та всеосяжного режиму припинення вогню. Міжнародні партнери України підтримують цей напрямок нашої політики”, - резюмували в українській делегації.
Війна на Донбасі
КПВВ з українського боку відновили роботу після жорсткого карантину ще торік, однак окупаційна сторона досі тримає фактично заблокованими пасажирські коридори.
Відповідна тема неодноразово піднімалася на переговорах, однак навіть попри модернізацію окремих пунктів пропуску окупаційний режим за вказівкою Кремля не відновлює рух пасажирів, відрізаючи ОРДЛО від України.
Офіційний Брюссель уже обговорює заходи допомоги Україні, спрямовані на запобігання поглинанню Росією окупованого Донбасу. Державам-членам ЄС представили внутрішній документ, в якому пропонуються варіанти для підвищення стійкості України до російської агресії.
Читайте також:
Штрафи за виїзд українців з ОРДЛО через РФ планують скасувати;
Командування ООС розкрило чисельність окупаційних військ на Донбасі;
Кремль озвучив плани щодо приєднання Донбасу до Росії.