Українські біженці у Швейцарії отримають доплату за повернення додому
Категорія
Світ
Дата публікації

Українські біженці у Швейцарії отримають доплату за повернення додому

Українські біженці у Швейцарії
Джерело:  Swissinfo

Влада Швейцарії розробила план з добровільного повернення біженців в Україну. Їм запропонують виплати до 4355 доларів, щоби стимулювати виїжджати з країни. 

Влада Швейцарії планує скоротити число українських біженців у країні

Влада Швейцарії розробила план з добровільного повернення біженців в Україну. Він передбачає, що статус тимчасового захисту "S" припинить дію у 2024-2025 роках, а також пропонує виплати до 4355 доларів, щоби стимулювати українців виїжджати раніше терміну.

Видання Swissinfo зазначає, що ознайомилося з документами, розробленими Державним Держсекретаріатом з міграції (SEM) та владою кантонів (адміністративних одиниць Швейцарії).

За розрахунками місцевої влади, до 2024-2025 року, коли статус тимчасового захисту буде скасовано, Швейцарію зможуть залишити близько 70 тисяч українських біженців. Частка добровільних повернень (до закінчення терміну перебування) становитиме 80%, очікують у Швейцарії.

Більшість із них – це сім'ї, які були розлучені через те, що чоловіки залишилися в Україні, – цитується план.

Інші 20% (а це близько 14 тис. осіб), за розрахунками все ж таки залишаться в країні до крайнього терміну.

Розглядається питання про початкову фінансову допомогу. Вона може бути рівномірною або зменшуваною, щоб спонукати людей не чекати закінчення крайнього терміну для від'їзду. Суми варіюються від 1000 до 4000 швейцарських франків (1090-4355 доларів) на людину залежно від етапу від'їзду, – йдеться у матеріалі.

У доповіді робиться висновок про те, що необхідно зробити все можливе для заохочення добровільного від'їзду. На нього, за підрахунками фахівців, треба давати 6-9 місяців, щоб люди могли ретельно спланувати логістику.

Рішення щодо осіб із вразливих категорій розглядатимуться окремо.

Чим довше перебування у Швейцарії, тим менша ймовірність того, що людина захоче виїхати за власним бажанням. Крім того, після п'яти років безперервного перебування люди можуть отримати швейцарську посвідку на проживання "B", дійсну протягом п'яти років, – наголошується у матеріалі.

Шольц ввважає кількість біженців у Німеччині занадто великою

Про це канцлер Німечини заявив у інтерв'ю телерадіокомпанії Redaktionsnetzwerk Deutschland.

За його словами, понад 70 відсотків усіх мігрантів не мали реєстрації, хоча до прибуття у Німеччину майже всі вони перебували в інших країнах Євросоюзу.

Кількість біженців, які прагнуть потрапити до Німеччини, нині надто велика, – сказав Шольц.

Лідер німецького уряду також оголосив про намір до листопада розробити систему контролю іммігрантів, що передбачатиме фіксовану кількість біженців для муніципалітетів.

Федеральний уряд повністю єдиний у тому, щоб зупинити нелегальну міграцію до Євросоюзу. Це можна зробити лише спільно та солідарно. Німеччина зробить все можливе, щоб допомогти, – додав Шольц.

За експертними оцінками, загалом в Україну не повернеться від 1,3 до 3,3 млн біженців. У результаті економіка України щороку недоотримуватиме від 2,7% до 6,9% ВВП (залежно від кількості людей, які не повернуться додому).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?