Навчання українських пілотів F-16 затягується. В цьому році підготовку вони не пройдуть.
Джерело: The Washington Post
Навчання українських пілотів F-16 затягується
Перша група з шести українських пілотів не завершить навчання на американських винищувачах F-16 до наступного літа.
Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на високопоставлених українських, європейських та американських посадовців та військових, які говорили на умовах анонімності
За словами двох українських посадовців, лише шість пілотів – приблизно половина ескадрильї – пройдуть перший раунд навчання. Ще двоє пілотів в резерві.
Хоча пілоти вже вільно володіють англійською мовою, вони повинні спочатку пройти чотиримісячні курси англійської мови в Британії, щоб вивчити термінологію, пов'язану з реактивними винищувачами.
Це навчання відбуватиметься разом з наземним персоналом, який може гірше володіти англійською мовою.
Українські посадовці заявляють, що це відсуває початок 6-місячної бойової підготовки на січень.
Друга група приблизно такої ж чисельності буде готова через півроку після цього, тобто приблизно до кінця наступного року.
Це називається затягуванням, – сказав один з українських чиновників.
Обидва українські урядовці сказали, що не хотіли б надто критикувати своїх американських і європейських колег, побоюючись виглядати невдячними.
Начальник авіації Повітряних сил ЗСУ Сергій Голубцов розповів The Washington Post, що в перервах між польотами українські пілоти протягом останнього року проходили курси англійської мови в мережі.
Для льотного і наземного персоналу буде проведено додаткову спеціалізовану підготовку з термінології, необхідної для навчання на F-16.
… В Україні не було можливості навчати пілотів та інший персонал цій термінології через відсутність досвіду роботи з такою термінологією.
Тож оскільки відібрані пілоти вже мають високий рівень базової англійської мови, вивчення додаткової термінології "не займе багато часу".
Він додав, що F-16 оснащені потужним радаром, що дозволить Україні ідентифікувати більше цілей і краще протидіяти ворожим літакам, ракетам і безпілотникам, ніж нинішній український парк винищувачів, до якого входять МіГ-29 і Су-27 радянських часів.
Україна також зможе розгортати протикорабельні ракети "Гарпун", надані Великою Британією, з літаків F-16 для ураження російського флоту, який запускає ракети з акваторії Чорного моря.
Високошвидкісні ракети HARM, які Сполучені Штати надіслали Україні минулого року, також будуть запускатися з F-16. Вони вже адаптовані для використання на винищувачах МіГ-29, але через відсутність системи наведення їхня ефективність значно обмежена.
Міністерство оборони Данії відмовилося коментувати, скільки часу займе програма, або відповідати на питання про можливі затримки.
Уряд Нідерландів працює з Румунією над створенням навчального центру в Румунії, але американські посадовці заявили, що це "займе певний час".
Речник міністерства оборони Нідерландів підполковник Марк ван де Бік сказав, що проблемою є нестача інструкторів з навчання F-16 в Європі. Нідерланди, наприклад, перебувають в процесі переходу на більш сучасний F-35 і змістили фокус своєї підготовки з F-16.
Для підготовки пілота винищувача вам також потрібні пілоти винищувачі… Це дорого коштує, і таких можливостей у малих країн вже не так багато, – сказав він.
Американський посадовець, який говорив на умовах анонімності, сказав, що адміністрація Байдена нещодавно отримала список імен пілотів.
В Україні є лише кілька пілотів, які готові розпочати навчання, і ще близько двох десятків, як вони нам повідомили, потребують додаткової підготовки з англійської мови, перш ніж пілоти зможуть рухатися вперед.
Американський чиновник підкреслив, що європейські країни беруть на себе ініціативу щодо тренувань F-16.
Хоча бойова підготовка найдосвідченіших українських пілотів, як очікується, займе шість місяців, західні союзники запропонували окрему програму для новачків, яка вимагатиме більше двох років навчання, включаючи уроки англійської мови.
Що відомо про передачу Україні винищувачів F-16
19 травня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив, що його країна і США, Нідерланди, Бельгія та Данія візьмуть участь у підготовці українських пілотів на західних винищувачах.
На саміті НАТО у Вільнюсі міністр оборони України Олексій Резніков підписав з 11 колегами меморандум про створення коаліції з підготовки пілотів винищувачів F-16.
Також в програму можуть включити інші типи винищувачів.
6 липня стало відомо, що Румунія відкриває регіональний навчальний центр для пілотів винищувачів F-16, який буде доступним для її союзників і партнерів по НАТО, включно з Україною.
12 липня міністр оборони Нідерландів Карін Гільдур на публічному форумі НАТО заявила, що навчання українських пілотів на F-16 може зайняти орієнтовно 6-8 місяців.
Радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван у середині липня говорив, що навчання українських пілотів може розпочатися за два тижні.
Читайте також:
Пентагон підтвердив дозвіл США на навчання українських пілотів на F-16
Це буде не так довго. Ігнат повідомив погані новини для Росії щодо F-16
Україна сформувала першу групу пілотів для навчань на F-16 — Politico