З 1 липня українська влада планує почати видавати сертифікати вакцинації проти COVID-19. Їх погодилися визнати поки три країни - Угорщина, Молдова і Туреччина.
Джерело: Facebook прем'єр-міністра Дениса Шмигаль
Українська влада продовжує переговори з європейськими країнами про визнання паперових сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусної інфекції, які отримають українці. При цьому в МЗС запевняють, що цифровий паспорт вакцинації України буде синхронізований з сертифікатом Європейського союзу, після чого європейська влада почне визнавати його.
"Українські сертифікати вакцинації вже погодилися визнавати Угорщина, Молдова, Туреччина. Також на цьому тижні досягли відповідної домовленості з прем'єр-міністром Грузії Іраклієм Гарібашвілі під час робочого візиту нашої урядової делегації. Розраховуємо, що найближчим часом ці домовленості будуть скріплені відповідними угодами", - запевнив Шмигаль.
Як отримати сертифікат вакцинації
Документ, що підтверджує вакцинацію проти коронавіруса, буде називатися "ковідній сертифікат". Він також буде містити інформацію про зроблені його власником негативних ПЛР-тестів або фіксувати одужання від COVID-19.
Дані для "ковідного сертифіката" будуть брати з електронної системи охорони здоров'я. Документ почнуть видавати не пізніше 1 липня, його можна буде отримати у лікаря або в додатку "Дія".
В даний час повністю вакциновані українці можуть оформити Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У МОЗ стверджують, що воно також дає право на в'їзд в країни, які пускають українців, але з умовою обов'язкової вакцинації.
Сертифікати вакцинації в ЄС
В Європейському Союзі ковід-сертифікат почав діяти з 1 червня. Його видають вже в семи країнах - Болгарії, Чехії, Данії, Німеччині, Греції, Хорватії та Польщі. Остаточно впровадити документ в Європейському Союзі планують з 15 червня.
У МОЗ запевняють, що український сертифікат буде сумісним з європейськими. Але в ЄС визнають не всі вакцини, які використовують в Україні, тому яи будуть впускати українців, щеплених "не тією" вакциною, - поки не зрозуміло.
Читайте також: