Українські військові презентували унікальний комплекс радіоелектронної розвідки
Категорія
Україна
Дата публікації

Українські військові презентували унікальний комплекс радіоелектронної розвідки

Українські військові презентували унікальний комплекс радіоелектронної розвідки
Джерело:  online.ua

Бійці 93 окремої бригади ЗСУ розробили унікальний комплекс радіоелектронної розвідки, що дозволяє відстежувати дії ворожої армії РФ на великих ділянках фронту.

Джерело: медіацентр "Україна-Одеса"

Що відомо про унікальний комплекс радіоелектронної розвідки

За словами командира спецвзводу "Сенека" Влада Сорда та інструктора з аеророзвідки Олексія "Еванса", до цього ніхто на рівні батальйону не створював підрозділи радіоелектронної розвідки.

Якось прийшов один боєць, та розповів, що його батько - радіолюбитель, і він може допомогти, але потрібно певне обладнання, -розповідає Сорд.

Військовий зазначив, що вже за 2 тижні з'явилось необхідне обладнання і розвідка змогла здійснювати перехоплення розмов російських військових злочинців по аналогових системах зв'язку на величезній ділянці фронту.

Ми знали, коли будуть обстріли, по кому будуть працювати ворожі САУ. Також ми дізнавалися, де вони перебувають в той чи інший час та вражали – били по складах боєприпасів, командно-спостережних пунктах. Дуже багато ворогів загинуло, дуже багато життів наших солдатів було збережено, - пояснює Сорд.

За його словами, згодом комплекс "довели" до бригадного рівня та вдосконалили.

Зокрема, військові розповіли, як на Донбасі могли прослуховувати сектор від міста Соледар до села Кліщіївка, та перехоплювали цифровий зашифрований сигнал противника.

З початку розшифровка займала два тижні, зараз півгодини. Згодом ми зробили єдину систему, яка дозволяє не просто пеленгувати, а переносити в онлайн-режим на спеціальну карту, де відстежуємо ворога. Бачимо, куди рухаються ворожі ДРГ, куди летять "Орлани". Завдяки цій системі ми тепер можемо знати наміри ворога, -розповідає військовий.

За словами Олексія "Еванса", створюючи комплекс, розвідники жадали через технології зберегти життя українських військових.

Що представляє собою унікальний комплекс та яка його вартість

За його словами, основа комплексу – дрони: відносно невартісні Мavic та "Лелека", SKIF, "Валькірія", "Фурія" тощо. Такий комплекс, як розробили розвідники, може обійтися у 700-800 тисяч гривень.

Він дозволяє вести розвідку на фронті глибиною та шириною в 40 кілометрів. Якихось особливих знань, щоб працювати, не потрібно. Тільки треба лише мати хист до навчання та бажання вбивати ворога, - пояснює "Еванс".

Крім того, військові розповіли, що працюють над можливостями дистанційного розмінування та складанням карти мінних полів.

За їх словами, вони розробили наземну платформу з дистанційного розмінування. Наразі розвідники працюють над відповідною методикою щодо знешкодження (підриву) мін на відстані.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?