В Україні стягувати заборгованість за кредитами, які беруть недобросовісні позичальники, можуть колектори небанківського ринку.
Про це повідомляє ONLINE.UA.
Станом на 2016 рік в Україні працює близько 600 фінансових компаній. У 2014 році таких компаній було трохи більше 400. Також, за минулий рік активи фінкомпаній виросли на 20 млрд грн і становлять 71 млрд грн.
"Основним драйвером зростання фінансових компаній в останні два роки були банки", - пояснює таке зростання член Нацкомфінпослуг Олександр Залєтов.
Оскільки банкам невигідно нести втрати і формувати резерви через проблемні кредити, вони вважають за краще продавати такі кредити фінансовим компаніям, які мають право здійснювати факторингові операції.
"У 2014 році банки, в основному, передавали проблемні кредитні портфелі родинним фінкомпаніям для того, щоб не порушувати вимоги регулятора. А в 2015 році в цьому процесі почав активно брати участь Фонд гарантування вкладів фізосіб: він продавав фінансовим компаніям активи неплатоспроможних банків з метою максимально швидко повернути гроші вкладникам ", - пояснює радник голови правління банку "Конкорд" Павло Крапівін.
Як вважають експерти, таке зростання не обіцяє нічого хорошого недобросовісним позичальникам банків, оскільки банківські колектори в порівнянні з численними факторами і колекторами небанківського ринку - просто ввічливі "білі комірці".
"У березні Вищий адміністративний суд України мало не заборонив факторам вимагати повернення коштів у населення за банківськими кредитами, але поки що це рішення так і не вступило в законну силу", - наголошується в статті ONLINE.UA.