У вересні 2021 року Україну накриє одна, але досить сильна магнітна буря, яка може стати справжнім випробуванням для метеочутливих людей. Метеоудар очікується вже на початку першого осіннього місяця.
Джерело: лабораторія рентгенівської астрономії Сонця ФІАН
Магнітні бурі у вересні 2021 року - небезпечні дати
Фото: pixabay.com
За прогнозом експертів, на початку осені геомагнітне поле буде переважно спокійною. Але в перших числах вересня можливі досить сильні коливання, які можуть викликати погіршення самопочуття у людей.
Обережними варто бути 3 вересня. У цей день зміни геомагнітного фону будуть значними - 4 бали. Можуть виникнути головний біль, безсоння або, навпаки, сонливість, підвищена дратівливість, при чому не тільки у людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями, а й у абсолютно здорових українців.
Магнітні бурі у вересні 2021 — прогноз (фото — інфографіка ФІАН)
В цілому, за прогнозом експертів, до кінця 2021 року очікується лише кілька сильних магнітних бур. Є ймовірність, що після першої, зареєстрованої в новому циклі, сонячного спалаху вищого балу X, вони можуть посилитися і почастішати. Це пов'язано з тим, що Сонце увійшло в 25-й цикл, через що його активність почала зростати.
Як відомо, спалах на Сонці класу Х1 був зафіксований 3 липня - він став найпотужнішим за останні чотири роки. Спалах тривав близько 16 хвилин і став повною несподіванкою для вчених, які не прогнозували поки пробудження Сонця зі спокійного стану.
Вчені попереджають, що найближчим часом нас чекають нові потужні викиди. Вони нагадують, що в минулому циклі було 49 спалахів, деякі пройшли повз Землю, але в новому циклі їх буде набагато більше.
Як легше перенести магнітні бурі - поради медиків
Фото: pixabay.com
В період сильних магнітних бур медики рекомендують вжити всіх заходів щодо запобігання погіршення самопочуття. Щоб легше пережити бурі, експерти рекомендують:
знизити надмірні фізичні навантаження, але продовжувати робити зарядку;
уникати стресів і відмовитися від виконання складних завдань - в дні магнітних бур вони не під силу мозку;
якомога більше гуляти на свіжому повітрі, дотримуючись дистанції з оточуючими людьми - пандемія коронавіруса знову набирає обертів через штам Дельта, який вже масово поширюється в Україні;
збалансувати меню і пити багато води - з раціону важливо виключити жирну їжу, алкоголь, каву, замінивши їх на фрукти, овочі, соки, морси і трав'яний чай;
нормалізувати нічний сон - спати рекомендується не менше семи годин на добу.
Читайте також: