Дипломат і екс-глава МЗС Японії Фуміо Кисида переміг свого конкурента Таро Коно в другому турі голосування і стає лідером правлячої Ліберально-демократичної партії. Це відкриває йому шлях до посту наступного прем'єр-міністра країни.
Джерело: CNN
Кисида отримав 257 голосів, його конкурент Коно, міністр у справах адміністративної реформи, який останній рік займається питаннями вакцинації населення, - 170 голосів.
Раніше в цьому місяці прем'єр-міністр Японії Есіхіде Суга заявив, що не братиме участі у виборах керівництва своєї партії, фактично поступившись постом прем'єр-міністра і відкривши гонку іншим кандидатам. Він встиг пробути на посаді тільки рік і вирішив надалі «сконцентруватися на боротьбі з пандемією COVID-19».
Жоден з чотирьох кандидатів на лідерство - Кисида, Коно, міністр внутрішніх справ Санае Такаічі і член Палати представників Сейко Нода - не отримав більшості при первинному голосуванні.
Багато хто очікує, що Кисида стане прем'єр-міністром через переважаючу більшість Ліберально-демократичної партії в нижній палаті. В кінці цього року мають відбутися загальні вибори.
Що відомо про найбільш ймовірного кандидата
Фуміо Кисида є уродженцем сумнозвісної Хіросіми, він випускник Університету Васеда 1982 року. Вперше обраний до Палати представників у липні 1993 року після того, як деякий час пропрацював на Long-Term Credit Bank of Japan. В уряді Ясуо Фукуди займався питанням спірних Курильських островів - Окінави і Північних територій.
У 2012 році зайняв посаду міністра закордонних справ в кабінеті прем'єр-міністра Сіндзо Абе. Покинув пост в 2017 році і очолив політичну раду Ліберально-демократичної партії. Цікаво, що Кисида займав пост міністра закордонних справ Японії довше за всіх своїх наступників за весь післявоєнний період.
Кисиду називають миротворче орієнтованим у зовнішній політиці і байдужим до перегляду Пацифістських конституції, прийнятої в 1946 році після поразки Японії і країн Осі в Другій світовій війні.
Дотримуючись політичної філософії своєї фракції, Кисида пообіцяв проводити «гуманну дипломатію», засновану на згаданій конституції, японо-американському союзі.
Він прагне до зміцнення японо-американських відносин і просування стратегії вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону, які врівноважують політичну напористість Китаю і його військову присутність в регіоні.
Читайте також: