Рішення про державне регулювання цін на деякі продукти ухвалив Кабінет міністрів України. До списку потрапили гречка, цукор, борошно, яйця, молоко.
Джерело: проєкт постанови Кабміну
В Україні не будуть рости ціни на низку продуктів
У Кабміні пояснюють, що з початку 2021 року на внутрішньому ринку України почали зростати ціни на продукти. Тому в уряді прийняли рішення встановити граничний рівень торговельної надбавки в розмірі 10% від оптово-відпускної ціни на такі продукти:
хліб пшенично-житній;
гречана крупа;
цукровий пісок;
пшеничне борошно вищого ґатунку;
макарони вітчизняного виробництва;
молоко пастеризоване жирністю 2.5% (у плівці);
олія соняшникова;
яйця курячі категорії С1;
тушка птиці (курки);
вершкове масло.
У Кабміні зазначили, що за даними Державної служби статистики з початку року (з листопада 2021 року до грудня 2020 року) ціни на гречку зросли на 23,8% (+8,9 грн), на цукор – на 34,9% (+7,3 грн), пшеничне борошно – на 15,4% (+1,96 грн), на макаронні вироби – на 18,4% (+3,72 грн), пастеризоване молоко – на 9,2% (+2,36 грн), яйця – на 11,5% (+3,15 грн), курячу тушку – 26,9% (+15,06 грн) та вершкове масло – на 12,3% (+5,64 грн).
Рішення буде діяти на період дії карантину.
В Уряді сподіваються, що встановлення граничного рівня торговельної надбавки дозволить стабілізувати ціни на основні продукти харчування в умовах поширення в Україні COVID-19.
Нагадаємо, що в кінці 2021 року уряд встановив держрегулювання цін на два продукти – хліб житньо-пшеничний та батон.
Фото — Pexels.com
Зростання цін на продукти
Нагадаємо, що раніше в НБУ пояснили, чому в Україні зростають ціни на продукти. У Нацбанку таке явище пояснили інфляцією.
Пришвидшення інфляції у 2021 році було загальносвітовою тенденцією, зумовленою насамперед швидким відновленням економічної активності після коронакризи на тлі порушень ланцюгів постачання, пов’язаних із карантинними обмеженнями, — повідомляють в НБУ.
В НБУ зазначили, що пік інфляції був зафіксований у вересні минулого року і з жовтня зростання цін почало сповільнюватись.
Зокрема сповільненню інфляції сприяли зміцнення курсу національної валюти, рекордні врожаї, послаблення цінового тиску на окремих світових товарних ринках, адміністративні обмеження тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.
Читайте також:
Зростання промислових цін стало рекордним за 25 років
Набув чинності закон про підвищення податків
Як зміняться тарифи на комунальні послуги – прогноз Мінекономіки