В ЄС міркують над використанням заморожених активів РФ та передачею прибутку Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

В ЄС міркують над використанням заморожених активів РФ та передачею прибутку Україні

В ЄС міркують над використанням заморожених активів РФ та передачею прибутку Україні
Джерело:  online.ua

ЄС розглядає юридичні механізми, що дозволять використати заморожені активи РФ у якості інвестицій, а прибуток передати Україні.

Джерело:  Politico

Що відомо про змогу використати заморожені активи РФ 

Представники Єврокомісії очікують, що від використання заморожених активів РФ у вигляді інвестицій можна отримати прибуток у розмірі 2,6%.

Серед держав-членів ЄС існує консенсус щодо того, що важливо дуже й дуже ретельно вивчити, що можна зробити відповідно до даних нам інструкцій. Те, що буде зроблено, має відповідати законодавству ЄС та міжнародному праву. Ми перебуваємо у винятковій ситуації, і, ймовірно, будь-яке рішення, яке ми приймемо, матиме характер, якого раніше не було, - пояснив журналістам видання шведський дипломат, який очолить групу, Андерс Анлід.

У документі Єврокомісії також роз'яснюється, які саме правові підстави є для інвестування у заморожені російські активи, а також надані оцінки прибутковості і ступінь супутнього ризику.

Враховуючи, що вторгнення Росії в Україну рівносильне "винятковому і грубому порушенню" міжнародного й гуманітарного права, Єврокомісія вважає, що вона може обґрунтувати свої доводи на користь інвестування активів російського Центробанку і отримання прибутку на користь України відповідно до міжнародного права.

Схоже, це виправдовує не тільки безпрецедентні обмежувальні заходи, прийняті досі, але й настільки ж виняткову міру, спрямовану на компенсацію збитку, заподіяного цими порушеннями, - зазначається у документі Єврокомісії.

Як можна використати заморожені російські активи 

Відповідно до санкційного режиму ЄС, якщо і коли санкції будуть зняті, власник заморожених активів повинен мати можливість повернути капітал, а також будь-які доходи, які були узгоджені в договорі до того, як активи були заморожені. Але будь-які доходи, що перевищують це, можуть бути присвоєні, вважає Єврокомісія, і використані для відновлення України.

Якщо активне управління дозволяє отримувати прибуток понад той, що обумовлений в договорі, то власники керованих активів не повинні отримувати вигоду з цього прибутку після скасування санкцій, - зазначається у документі.

ЄС вважає, що близько двох третин із 300 мільярдів доларів резервів російського центрального банку, заморожених у країнах G7, ЄС і Австралії, в даний час знаходяться в Євросоюзі, в тому числі 191 мільярд євро в Бельгії і 21 мільярд євро в іншій неназваній країні ЄС.

Але Єврокомісія ще не знає повністю, де зберігаються резерви російського центрального банку, і включила зобов'язання повідомляти про їх місцезнаходження в свій останній пакет санкцій проти Росії, щоб спробувати отримати більш ясну картину.

Комісія пише, що інвестування цих мільярдів у "ліквідні активи з високим рейтингом" із відносно коротким терміном погашення може принести "значний річний дохід із середнім значенням близько 2,6 відсотка".

Інвестиції в акціонерний капітал принесуть більш високий прибуток, але більш ризикований клас активів може призвести до збитків до 4 мільярдів євро на рік, що спричинить за собою "політичні та фінансові наслідки", якщо ЄС відшкодує Росії збитки, понесені при інвестуванні її активів, тоді як "ризик збитків по короткостроковому портфелю з високою кредитною якістю при поточній прибутковості здається дуже малоймовірним".

Проте, "збитки ніколи не можна виключати", і тому питання про те, "хто несе який-небудь залишковий ризик у разі таких збитків... вимагатиме чіткої юридичної відповіді", пише Єврокомісія.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?