Нові карантинні обмеження, які вводять країни через нову хвилю пандемії коронавіруса, підсилюють економічну невизначеність в усьому світі. Вони матимуть неминучі наслідки для світової економіки, яка скоротиться до 12%, а не на 5%, як вважалося раніше. З таким попередженням до всього світу звернулася очільниця Європейського центрального банку Крістін Лагард, яка закликала країни продовжувати м'яку фіскальну і грошово-кредитну політики. В іншому випадку, за словами Лагард, цілі сектори економіки залишаться нежиттєздатними і криза надовго погіршить стандарти життя по всьому світу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
"Економіка єврозони скоротиться від 8% до 12% в 2020 році через коронавірус. "М'який" сценарій прогнозу розвитку економіки в 2020 році, згідно з яким зниження ВВП єврозони складе 5%, вже застарів", - попередила Лагард.
Важливо відзначити, що в МВФ оцінюють втрати світового ВВП в найближчі п'ять років в розмірі 28 трлн доларів. Експерти попереджають, що рецесія після коронакризи буде найважчою з часів Великої депресії. Директор-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва попередила, що світова криза призведе до зростання безробіття, бідності і ризику отримати "втрачене покоління" в країнах з низькими доходами. У той же час експерти МВФ прогнозують глобальне економічне зростання в наступному році до 5,2%.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що економіка України почала відновлюватися після кризи, викликаної пандемією, незважаючи на те, що адаптивний карантин в країні триває. Динаміка зростання покращилася у всіх економічних галузях, що призвело до уповільнення падіння ВВП до 5,8%. Про це говориться в огляді економічної активності в Україні з січня по серпень 2020 року.