Шеф європейської дипломатії Жозеп Боррель раптово змінив свою категоричну позицію щодо Росії і закликав ЄС до діалогу з главою Кремля Володимиром Путіним. Він підтримав ідею канцлерки Німеччини Ангели Меркель і французького лідера Еммануеля Макрона вести переговори з Москвою, тому закликав всі країни ЄС домовиться між собою і прийти до єдиної думки, що Брюссель буде говорити Путіну.
Джерело: El Pais
Боррель, кажучи про майбутні відносини ЄС з Росією, згадав війну в Україні, яку проти нашої країни вже сьомий рік веде російський агресор. Він також визнав, що приховане протистояння Брюсселя і Москви викликає побоювання у ряду європейських країн, які категорично відмовляються від діалогу з Путіним. На думку верховного представника ЄС із закордонних справ, такий підхід в корені неправильний.
"Ми повинні шукати шляхи порозуміння з Росією з питань, в яких вона нам потрібна: Арктика, енергетика. З Росією у нас повинна бути стратегія стримування, відмови від шкідливих ініціатив і укладення угод по необхідних питаннях", - вважає Боррель.
На думку дипломата, всі 27 країн ЄС повинні визначитися, як Європа буде далі домовлятися з Путіним. Після цього, як вважає Боррель, главу Кремля можна буде запросити на саміт ЄС, що раніше пропонували Меркель і Макрон, чим спровокували гучний скандал.
Що пропонували Макрон і Меркель щодо Росії і Путіна
23 червня канцлерка ФРН Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон запропонували проводити саміти ЄС на рівні глав держав і урядів за участю президента РФ Володимира Путіна, щоб "оживити" відносини Європи і Росії. Лідери ЄС категорично відмовилися від цієї ідеї після того, як Польща і країни Балтії заявили, що це стане неправильним сигналом.
Офіційний Брюссель підтримав вибіркове взаємодію з Росією, однак запропонував високому представнику підготувати варіанти обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції.
Ідея Меркель і Макрона щодо Путіна стала несподіванкою для деяких країн ЄС і застала їх зненацька, оскільки саміти ЄС за участю президента РФ перестали проводити з 2014 року - після окупації українського Криму Росією, яка до сих пір триває.
Українські дипломати також звернули увагу представників Меркель і Макрона на те, що ця ініціатива йде врозріз з санкцій політикою офіційного Брюсселя, яку прийняли члени ЄС, реагуючи на агресію РФ проти України.
Читайте також: