Європейська влада виступила з негативним прогнозом щодо відновлення авіасполучення на тлі пандемії коронавірусу й карантину. Наразі фахівці Євроконтролю з організації повітряного руху в регіоні мають три сценарії відновлення. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на оприлюднений п'ятирічний прогноз.
Передбачається, що до 2024 року європейський пасажирський трафік у повітрі може не досягти показників 2019 року.
"У найбільш оптимістичному сценарії прогнозується, що до 2024 року трафік повернеться до рівнів 2019 року. Однак у другому сценарії (найбільш ймовірний) трафік 2024 року становитиме лише 92% від показника 2019 року. У третьому сценарії трафік у 2024 році становитиме 75% від показника 2019 року і не досягне показників 2019 року до 2029 року", - зауважили експерти.
Також відомство навело три сценарії, які ґрунтуються на термінах виведення вакцини проти COVID-19:
літо 2021 року. Фактичне припинення пандемії у цей період дозволить повернутися до рівня 2019 року вже у 2024-му;
літо 2022 року. Припинення пандемії у цей період та відновлення показників авіасполучення лише у 2026-му;
неефективність жодної з розробок. У такому разі обсяги авіасполучення відновлюватимуться ціле десятиріччя, до 2029-го.
"Навіть при найбільш позитивному сценарії ми не очікуємо відновлення до рівнів 2019 року до 2024 року. Є цілком реальна перспектива, що це відновлення може зайняти ще більше часу, можливо, аж до 2029 року. Це катастрофічна картина для авіаційної галузі і ясно показує, чому для держав так важливо ухвалювати послідовні заходи для підтримки авіаційної галузі та щоб пасажири знову відчували себе в безпеці", - говориться у заяві.
Як повідомляв ONLINE.UA, ситуація з коронавірусом в Україні, як і в усьому світі, стрімко погіршується. Але МОЗ закликає українців не панікувати, а діяти виважено. У відомстві нагадали громадянам країни, що ліків проти коронавірусу не існує, тому не варто скуповувати в аптеках препарати, особливо імунопротектори, імуномодулятори, антибіотики, і призначати собі лікування без консультацій з лікарями.