Держави Євросоюзу ще мають у своєму арсеналі невикористані засоби для подальшого тиску на Росію, вважає литовський президент Гітанас Науседа.
Джерело: Delfi
За словами державного лідера, йдеться про тиск на агресора для дотримання ним демократичних норм, які чинні серед міжнародної спільноти. Він не має сумнівів щодо повернення до цієї теми у майбутньому.
“У цьому арсеналі все ще є кошти, які можуть бути дієвими і які можна було б застосувати... Якщо дивитися в майбутнє, то я думаю, що ми точно не використовуємо весь арсенал і ми повернемося до цих питань”, - наголосив Науседа.
Він назвав постійним викликом пошук компромісу поміж усіма державами Євросоюзу, оскільки відрізняється ставлення до Росії в країн Балтії, Польщі, Чехії чи південних і східних країн співдружності. Утім, після російських диверсій у Чехії загрозу ігнорувати стало важче.
Наразі економічні санкції заходу працюють та стали ефективним рішенням, звернув увагу Науседа. Перед Кремлем існує свобода вибору - піти в остаточну ізоляцію чи повернутися до нормального діалогу.
“Але в силу певних причин, оскільки ці "імперські" амбіції не покидають голови кремлівських керівників, був обраний інший шлях. Найгірше, що він являє собою спробу переконати суспільство, що це і є шлях Росії — ізолюватися, твердо захищати якісь свої "імперські" цінності й трактувати зовнішній світ як ворога, хоча цей зовнішній світ не демонструє абсолютно ніякої ворожості та робить певні заходи проти кремлівського режиму тільки в тому випадку, коли є за що це зробити”, - резюмував президент Литви.
Санкції проти Росії
Наразі європейська та світова в цілому спільнота з обуренням стежить за репресувальною машиною Кремля, яка влаштувала останніми місяцями кампанію проти опозиціонерів та різноманітних організацій, які не підтримують Володимира Путіна.
Наприклад, були проведені обшуки у “Фонді боротьби з корупцією” Олексія Навального, введена система “іноземних агентів” та “небажаних” організацій.
Читайте також:
У Кремлі накинулися на жорстокі відеоігри після шутінгу в Казані;
Зеленський визнав брехню Кремля про відведення військ на кордоні;
Брата королеви Єлизавети II впіймали на таємному продажі зв'язків з Путіним.