Влада Євросоюзу зіштовхнулася із новим гострим конфліктом - найбільш уражені коронавірусом держави та консервативна частина блоку навіть після довгих дискусій не змогли домовитися, яким чином найкраще підтримати постраждалу від пандемії економіку ЄС. Лідери Євросоюзу в ході онлайн-саміту 26 березня не змогли вирішити, якими мають бути масштаби підтримки, давши 2 тижні міністрам фінансів єврозони на розробку плану. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на агентство Reuters.
Наразі відомо, що команда канцлерки ФРН Ангели Меркель заблокувала заклики Італії, Іспанії та Франції видати так звані "коронаоблігації" для фінансування економічної боротьби. Понад 6 годин 27 лідерів Євросоюзу сперечалися щодо створення кредитної лінії з фонду порятунку єврозони. Зрештою, вони доручили міністрам фінансів розробити деталі у найближчі два тижні.
"Деякі країни-члени ... запропонували ці "коронаоблігації". Ми говорили, що це не точка зору всіх країн-членів. І саме тому ESM (Європейський механізм стабільності) є для мене кращим інструментом", - наголосила лідерка Німеччини Ангела Меркель, коли дискусія добігла кінця.
Її союзник, пглава Нідерландів Марк Рютте, зазначив, що ESM стане "останнім засобом", для якого все одно необхідно буде узгодити умови, і що Гаага не підтримуватиме спільний борг. ESM заявив, що кредит для урядів єврозони може бути доступний до двох років і повинен бути погашений протягом середнього періоду від 5 до 10 років.
Неважко здогадатися, що Італія, яка найбільше постраждала від пандемії, закликала до практично необмеженої підтримки зруйнованої економіки.
"Ми повинні реагувати інноваційними фінансовими інструментами", - наголосила команда прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, генеральний директор Світової організації торгівлі Роберто Азеведо заявив, що результатом спалаху пандемії коронавірусу стане різке скорочення торгівлі та втрата робочих місць. Згідно з його прогнозом, ситуація буде гіршою, ніж в період світової кризи 2008 року.