Очільник Мінекономіки Тимофій Милованов поділився деталями нового законопроекту про працю, який регламентує раніше не прописані моменти. Окрім того, міністр відреагував на протести профспілок проти нового законопроекту: каже, вони підтримують опозицію в парламенті і "бояться, що втратять владу". Про це чиновник написав у Facebook 9 січня, передає ONLINE.UA.
За словами Милованова, зміни стосуються розірвання трудового договору. Новий Трудовий кодекс, як і нинішній, дозволяє розірвати трудовий договір за два тижні до відходу. Однак, окрім письмового оповіщення, дозволяється попереджати електронними засобами зв'язку - по електронній пошті, у меседжері тощо.
"Згідно з новим законопроектом, причини дострокового звільнення пропишуть у договорі. Нинішній закон передбачає список причин, з яких працівник може звільнитися раніше, ніж через два тижні, проте цей перелік неповний і морально застарів. Новий проект пропонує прописати такі причини в трудовому договорі на основі переговорів між роботодавцем і працівником. За невиконання трудового договору будуть накладатися компенсації. Працівник, як і раніше, зможе в будь-який час розірвати трудові відносини, якщо його умови не виконуються. Однак, відтепер працівник повинен буде письмово надати причини, а роботодавець виплатить компенсацію в розмірі 50 денних зарплат", - сказано в повідомленні.
Варто також звернути увагу на те, що законопроект також введе деякі обмеження для топ-менеджменту. За угодою сторін право звільнення за дві тижні буде обмежено для топ-менеджменту. Раптове звільнення керівництва може знищити компанію. Сторони зможуть обговорити деталі і компенсацію при наймі на роботу і зафіксувати це в трудовій угоді. Згідно з новим законопроектом, роботодавець повинен виплатити підвищену компенсацію працівникові, якщо звільняє його з власної ініціативи.
Як повідомляв ONLINE.UA, міністр розвитку економіки Тимофій Милованов нещодавно заявив, що українська зарплата може досить швидко наздогнати польські показники. Для цього необхідні 7 років. Посадовець вважає, що це реально, бо Україна має суттєво стрімкіший рівень зростання.