В МЗС Росії знову цинічно вдались до ядерних погроз
Категорія
Політика
Дата публікації

В МЗС Росії знову цинічно вдались до ядерних погроз

В МЗС Росії знову цинічно вдались до ядерних погроз
Джерело:  online.ua

Речниця МЗС Росії Марія Захарова цинічно і нахабно заявила, що Кремль не прагне ескалації та створення загрози ядерного конфлікту через війну проти України, однак, за її словами, не треба нібито випробовувати терпіння. 

Джерело:  Reuters

Захарова цинічно вдалась до безглуздих ядерних погроз

Ми зробимо все, щоб не допустити розвитку подій за найгіршим сценарієм, але не ціною утиску наших життєвих інтересів, - цинічно заявила Захарова.

Представниця МЗС РФ звинуватила США в нібито утиску "корінних інтересів" РФ та створенні ризиків глобального конфлікту.

Я не рекомендую нікому сумніватися в нашій рішучості і перевіряти її на практиці, - почала погрожувати Захарова.

Чи може Китай вплинути на завершення війни Росії проти України 

За інформацією аналітиків видання Bloomberg, після розмови лідера Китаю Сі Цзіньпіна із президентом України Володимиром Зеленським настає важкий час прагнень Пекіну зупинити розв'язаний Кремлем злочинний конфлікт проти України.

Автори матеріалу зазначають, що прагнення Сі Цзіньпіна позиціонувати Китай, як нейтральну сторону, попри тісні зв'язки із Кремлем, було раптово дискредитоване заявою посла КНР у Франції, який поставив під сумнів суверенітет колишніх радянських республік.

Під час телефонної розмови лідер КНР запевняв президента України, що єдиним шляхом припинення розв'язаної Кремлем злочинної війни є переговори.

Утім Зеленський підтвердив свою позицію про те, що миру не може бути, якщо Росія не поверне території, які вона захопила під час вторгнення, а також не піде з Криму, який росіяни захопили в 2014 році.

На черговому брифінгу в четвер у МЗС Китаю так і не повідомили подробиць їхньої розмови.

Все буде розкрито "в належний час", заявила журналістам речниця міністерства Мао Нін.

Крім розпливчастих банальностей про мир, які були викладені в опублікованому в лютому "мирному плані" Китаю із 12 пунктів, китайські офіційні особи на брифінгу ухилилися або проігнорували питання про те, коли китайський посланник відвідає Україну, які країни можуть приєднатися до мирного процесу, чому Сі Цзіньпін так довго не дзвонив Зеленському і, головне, чи підтримає Пекін будь-які зусилля Росії щодо збереження захопленої території.

Автори матеріалу підкреслюють, що однією з підказок реального ставлення лідера КНР до України є призначення 70-річного Лі Хуея керівником делегацією в Україні.

16 років своєї кар'єри він працював або в Радянському Союзі, або в Росії, а з 2009 по 2019 рік був послом Китаю в Москві.

Протягом цього часу Лі спостерігав за підвищенням рівня двосторонніх відносин до "всеосяжного стратегічного партнерства координації", - фрази, котра вказує на те, що відносини з іншою країною знаходяться на одному з найвищих рівнів. Путін нагородив його Орденом Дружби, який Росія вручає людям, які доклали чимало зусиль для зміцнення зв'язків.

Старший науковий співробітник Інституту політики азійського суспільства Філіп Ле Корр охарактеризував Лі Хуея як "важковаговика в китайській дипломатії", додавши, що цей дзвінок, імовірно, готувався до скандальної заяви посла Китаю у Франції Лу Шайє.

Нещодавній візит Сі Цзіньпіна до Москви та його численні зустрічі з Путіним "мали дуже негативний вплив на репутацію та імідж Китаю, особливо в Європі", - сказав Ле Корре. "Багато в чому це спосіб проявити добру волю до європейців", - додав він.

Проте, неясно, куди все йде далі, пише видання. Сі прагнув створити більш широкий імпульс для будь-якого мирного поштовху, залучаючи високопоставлених гостей в Пекіні, включаючи президента Франції Еммануеля Макрона і бразильського лідера Луїса Інасіу Лула да Сілву.

Ці зусилля були зірвані після інтерв'ю з Лу Шайє, яке вийшло в ефір 21 квітня, у якому він сказав, що колишні радянські країни не мають суверенного статусу як незалежні країни. Це змусило Макрона, який вже зазнав жорсткої критики за занадто сильне зближення із Сі, засудити його висловлювання.

Лідер Китаю зробив крок до того, щоб виправити ситуацію за допомогою телефонного дзвінка Зеленському, заявивши, що "взаємна повага суверенітету і територіальної цілісності є політичною основою китайсько-українських відносин".

Але те, чи зможе він змусити Росію і Україну прийти до єдиної думки у важливому питанні територіального суверенітету, залишається під великим сумнівом. Хоча Сі нещодавно здобув кілька дипломатичних перемог, включаючи допомогу Ірану та Саудівській Аравії відновити дипломатичні відносини, мало хто робить ставку на те, що він зможе змусити Путіна та Зеленського потиснути руки.

Китайці вже якийсь час зважують всі за і проти дипломатичного втручання в російсько-українську кризу, але бачать значний ризик відштовхнути Путіна, з одного боку, і притягнення до відповідальності за його непоступливість, з іншого. Більш того, на відміну від саудівців і іранців, ні Москва, ні Київ не готові припинити боротьбу, - зазначив Деніел Рассел, колишній помічник держсекретаря у справах Східної Азії і Тихоокеанського регіону в адміністрації Барака Обами.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?