У Міністерстві закордонних справ заявили, що володіють конкретними ідеями та пропозиціями з приводу опору російському агресору, який має намір перетворити Чорне море на своє “внутрішнє озеро”.
Джерело: Facebook
За словами дипломата, українська сторона боротиметься проти російського контролю над Чорним морем.
“Якщо країни Чорного моря та члени НАТО плюс Україна, Грузія, і можна знайти навіть місце для Молдови в цьому механізмі, не об'єднають своїх зусиль, то Росія перетворить Чорне море на своє внутрішнє озеро, поділить його навпіл і почне повністю панувати у своїй зоні. Ця тема була вчора дуже предметно проговорена - тобто, що треба зробити для того, щоб вирівняти ситуацію з безпекою в Чорному морі. У України є конкретні ідеї, конкретні пропозиції з цього приводу”, - наголосив Кулеба за підсумками великого Батумського саміту.
Він уточнив, що офіційний Київ обговорює відповідні ініціативи з Грузією, Молдовою, союзниками НАТО, а також дружніми до України причорноморськими державами - Румунією, Болгарією, Туреччиною.
Задля посилення євроінтеграційних процесів у травні було створено Асоційоване тріо за участі України, Грузії та Молдови, нагадали в МЗС. У понеділок, 19 липня, великий їхній саміт відвідав також президент Євроради Шарль Мішель.
“Тут йдеться про безпеку регіону, про безпеку взагалі Європи, тому що ми абсолютно переконані, що без членства наших трьох країн в ЄС гарантувати повноцінну безпеку Європи буде неможливо... Але я вам скажу, що все більше країн у ЄС теж починають думати в межах цієї парадигми, і це дуже радує”, - додав міністр.
Батумський саміт
Державні лідери України, Грузії та Молдови за підсумками спільного Батумського саміту підписали декларацію, яка стосується європейських прагнень всіх держав і подальшої інтеграції в Євросоюз.
Три держави відзначили, що Угоди про асоціацію з ЄС, які були підписані — це дорожні карти для проведення реформ, потужний стимул для надання європейської перспективи.
Читайте також:
Україна, Грузія та Молдова підписали декларацію про майбутній вступ в ЄС;
Зеленський висунув вимогу ЄС щодо членства України;
Байден та Меркель оголосять фінальне рішення щодо Північного потоку-2.