У ніч на 26 червня між Землею та Місяцем пролетить астероїд 2023 MU2 розміром із триповерховий будинок. Відстань між космічним каменем та нашою планетою буде досить короткою.
Джерело: Space.com
В ніч на 26 червня до Землі наблизиться великий астероїд
Астероїд, ймовірно, не несе жодної загрози Землі.
Близько 02:00 за київським часом астероїд 2023 року MU2 пролетить на відстані 215 тисяч кілометрів від Землі. Його діаметр складе від 3,9 до 8,8 метра, що дорівнює приблизно розмірам триповерхового будинку.
Вчені вважають, що з астрономічної точки зору камінь досить близько наблизиться до нашої планети, втім, навряд чи зможе зіткнутися з нею або космічними кораблями на земній орбіті.
Астероїд 2023 MU2 вчені помітили 16 червня. Астрономи кажуть, що щотижня навколо Землі пролітають багато астероїдів.
Як NASA планують захищати Землю від астероїдів
За словами представників космічної агенції, астероїди, що зближуються з Землею, є вкрай серйозною загрозою.
У зв’язку з цим NASA хоче сконцентрувати свої зусилля на виявленні та каталогізації потенційно небезпечних об’єктів.
Астрономи звертають увагу на те, що місія Surveyor Near Earth Object, космічний телескоп, була створена з метою виявлення навколоземних астероїдів, отримає фінансування в розмірі 90 мільйонів доларів уже у поточному році.
Місія DART стала важливою віхою в планетарній обороні, продемонструвавши стратегію кінетичного удару для відхилення астероїда з його початкової орбіти. У вересні 2022 року космічний апарат успішно влучив у 160-метровий астероїд Dimorph на відстані близько 11 мільйонів кілометрів від Землі, продемонструвавши ефективність методу.
Як стверджує керівництво NASA, ключова ціль їхнього плану полягає у виявленні астероїдів, траєкторія яких потенційно може перетнутись із траєкторією Землі, та ранньому попередженні про них, що дасть можливість вчасно змінити їхню траєкторію польоту.
Створений план має захистити людство у 10-річній перспективі.
Читайте також:
NASA підписало договір про співпрацю з українським Держкосмосом
NASA спростувала інформацію про падіння свого супутника над Києвом
Падіння супутника NASA спричинило спалах над Києвом — реакція соцмереж