Кандидат у канцлери Німеччини та очільник впливової політичної сили Християнсько-демократичний союз Армін Лашет почав вимагати, щоб скандальний російський газогін "Північний потік-2" нарешті ввели в експлуатацію, однак при цьому не забули врахувати інтереси України. З такою заявою він виступив під час останніх передвиборних дебатів.
Джерело: DW
В Німеччині закликали запустити Північний потік-2, але не забули й про Україну
"Так, нам потрібен цей економічний проєкт, тому що, якщо ми зупинимо інші види енергії, нам знадобиться газ... Але для мене важливо те, щоб уряд дотримувався визначеної раніше позиції, а саме, що Україна як транзитна країна в результаті не постраждає. Якщо Росія порушить цю домовленість, угода буде негайно зупинена", – наголосив Армін Лашет.
Не можна також не звернути увагу на те, що Армін Лашет Олаф Шольц (представник СДПН) наразі вважаються найбільш ймовірними претендентами на пост канцлера. Ці політики підтримують посилення Євросоюзу і німецьких збройних сил.
"Нам потрібен сильний Європейський Союз, інакше ми не будемо грати ніякої ролі", - озвучив свою думку Шольц.
Вони також називають співпрацю всередині НАТО і зі Штатами головними принципами зовнішньої політики.
Як уже згадувалося раніше, вибори в Бундестаг заплановані на 26 вересня. Згідно з результатами останніх опитувань, найпопулярнішою партією в Німеччині на сьогоднішній день є СДПН, яку підтримують близько 25% виборців. Блок ХДС/ХСС може набрати 22%, а йдуть третіми "зелені" - 16%
Коротко про будівництво "Північного потоку-2"
Будівницто скандального російського газогону "Північний потік-2" доволі довго перебувало на фінальному етапі, одна потужні санкції США блокували продовження процесу та змушували компанії масово покидати цей проєкт.
Після цього команда лідерки ФРН Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб РФ змогла завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій офіційного Вашингтону.
А Європа офіційно вирішила відмовитися від російського газопроводу "Північний потік-2", по якому Москва планує постачати газ до країн ЄС в обхід України. Однак Брюссель стверджує, що буде змушений змиритися з існуванням цього об’єкта.
21 липня США та Німеччина оголосили, що офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2", опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.
10 вересня 2021 року "Газпром" заявив про завершення будівництва "Північного потоку-2".