Керівництво Угорщини домоглося втручання в спірний конфлікт з Україною моніторингової місії ОБСЄ. Спостерігачі СММ відвідали Закарпатті, де на місці ознайомилися з ситуацією, яка склалася навколо представників угорської нацменшини. Представники ОБСЄ не виявили ніяких порушень з боку української влади щодо угорської нацменшини, що проживає на території Закарпатської області, в чому влада Угорщини звинуватила Україну на рівні всіх міжнародних інстанцій і організацій. Інцидент в Сюртовській об'єднаній територіальній громаді в ОБСЄ назвали ситуацією-винятком, а не закономірністю. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу обласної прокуратури Закарпатської області.
"Міжнародні гості озвучили думку, що Закарпаття - той регіон, де нацменшини співіснують гармонійно, а ситуація, яка склалася, - виняток, а не закономірність. Прокурори в межах компетенції дали обґрунтовані відповіді на уточнюючі питання, якими цікавилися представники моніторингової місії, і висловили відкритість до подальшого діалогу та партнерства ", - підвели підсумки візиту спостерігачів СММ ОБСЄ в прокуратурі Закарпаття.
Нагадаємо, черговий скандальний випад Угорщини проти України відбувся 21 листопада в Сюртовській об'єднаній територіальній громаді в Закарпатській області, де місцевий голова разом з депутатами після прийняття присяги виконали гімн Угорщини. Після цього Служба безпеки України почала перевірку, а глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав неприпустимою ситуацію, коли громадяни України, депутати об'єднаних територіальних громад на інавгураційному засіданні співають національний гімн іншої держави.
Після цього СБУ провела в Закарпатській області обшуки у функціонерів одного з іноземних благодійних фондів. Співробітники служби перевіряли інформацію про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення суверенітету України. МЗС Угорщини обурилося і викликало посла України. Крім того, глава МЗС Угорщини Петер Сійярто публічно поскаржився, що "в Україні і надалі основною політикою уряду залишається політика залякування угорської громади". Він звернувся до керівництва НАТО і ОБСЄ, попросивши проявити солідарність з Будапештом.
Варто нагадати, що Угорщина останні 3 роки ветує всі рішення в НАТО, що стосуються поглиблення співпраці з Україною, а також блокує діалог на політичному рівні. У травні 2020 року Будапешт виступив з черговим ультиматумом. Угорська влада заявила про бажання зняти обмеження щодо проведення засідання Україна-НАТО, але тільки якщо офіційний Київ вирішить проблеми, пов'язані з утворенням і правами угорської меншини.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Євросоюз поставив на місце Угорщину за скарги на Україну.