Вже сьомий рік Україна у війні з Росією на Донбасі потужно підтримують міжнародні партнери, в тому числі Організація з безпеки і співробітництва в Європі. У 2021 року ОБСЄ очолить Швеція, де вже підтвердили свою підтримку офіційному Києву. Стокгольм запевнив українську владу, що Донбас і Крим будуть серед пріоритетів шведського головування в ОБСЄ в 2021 році. Це питання з очільницею МЗС Швеції Анн Лінде обговорив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу МЗС України.
Під час переговорів з шведською міністеркою Кулеба підкреслив важливість забезпечення належного моніторингу ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму. Також він запросив Швецію приєднатися до Кримської платформі, яку Київ має намір запустити як переговорний міжнародний майданчик з метою якнайшвидшої деокупації українського півострова.
"У нас є хороша традиція, коли новий Діючий голова ОБСЄ здійснює перший закордонний візит саме до України. В її продовження, буду радий вітати Анн Лінде в Києві на початку наступного року. Ми високо цінуємо готовність Швеції включити питання російської агресії на Донбасі і тимчасової окупації Криму до пріоритетів головування Швеції ", - йдеться в повідомленні МЗС України.
Важливо відзначити, що моніторингова місія ОБСЄ уважно стежить за всіма діями і провокаціями бойовиків на Донбасі, яких підтримує президент Росії Володимир Путін. Щодня спостерігачі фіксують сотні порушень російських збройних формувань, що не дозволяє окупантам голослівно звинувачувати Україну в зриві домовленостей. Також представники ОБСЄ беруть активну участь в переговорах ТКГ по Донбасу. В організації оцінюють зусилля України повернути мир в свою країну.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Німеччина і Франція зайняли жорстку позицію по Донбасу і дали чітко зрозуміти Президет Росії Володимиру Путіну, що підтримують Україну і не збираються закривати очі на кричущі порушення Кремлем всіх домовленостей. Після переговорів радників лідерів нормандської четвірки, які відбулися напередодні в відеоформаті, представники канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона, виступили зі спільною заявою, в якому поставили Путіну негайний ультиматум. Зокрема, Париж і Берлін вимагають терміново відкрити нові КПВВ на Донбасі в Золотому і Щастя, роботу яких заблокували бойовики, підтримувані Кремлем. Радник канцлера ФРН Ян Гекер і радник президента Франції Еммануель Бонн нагадали Путіну, що це зобов'язання Росія взяла на себе в рамках домовленостей на саміті в Парижі в грудні минулого року. У Кремлі вже істерика через позицію Німеччини і Франції. У Путіна вважають зрадою Парижа і Берліна те, що представники Меркель і Макрона підтримують мирний план команди Зеленського.