Нині в Кремлі вважають своєю ціллю відновити територію так званої "історичної Росії". Цим пояснює постійну напругу у регіоні, яку створює керівництво РФ, перший заступник секретаря РНБО України Руслан Демченко.
Джерело: Укрінформ
Чиновник каже, що російське керівницво марить ідеєю глобального перерозподілу світу, проводячи паралелі між сьогоднішніми територіальними зазіханнями Росії та реалізацією домовленостей Ялтинської конференції наприкінці Другої світової війни..
"За такого підходу та з урахуванням російської візії, Україна, як і решта так званих "пострадянських" країн, беззастережно підпадають у зону впливу Росії. У такому випадку воля народів (українського, білоруського чи казахстанського) вже не має значення, адже право вирішувати належить виключно "сильним світу", - охарактеризував загарбницьку геополітичну стратегію Кремля Демченко.
Підґрунтям російського підходу він вважає озвучену президентом РФ Володимиром Путіним на Міжнародному дискусійному клубі "Валдай" 21 жовтня ідею "поміркованого консерватизму", як найбільш розумного принципу відносин в умовах зміни світової політичної кон’юнктури.
Росія виробила в Чечні та Грузії принципи, за якими згодом анексувала Крим
На його думку, принцип "переможців не судять" Росія протестувала в Чечні, Грузії та здійснивши спробу анексії АР Крим.
"У такій російській ідеалістичній картинці нового світу найбільш подразливим чинником якраз і є Україна, котра протягом багатьох років є перешкодою для Росії на шляху розв’язання своїх завдань, і через яку, в трактовці Кремля, "у РФ погіршились відносини з Заходом", - зауважив Демченко.
Він підкреслив, що такому сприйняттю сприяла також активна зовнішня політика України, у тому числі з просування Кримської платформи.
Керівництво Росії вважає своєю місією відновлення території "історичної Росії" у межах принаймні її ядра, як його бачив Олександр Солженіцин ("Как нам обустроить Россию").
Нагадаємо, в РНБО анонсували новий дестабілізаціний виток з боку північного сусіда. І він стосується не лише воєнної сфери, а передбачатиме кілька напрямків, і перший з них - енергетична криза. Кремль може спровокувати блекаут і віяльні відключення електроенергії. Також Москва блокує експорт енергетичного вугілля в Україну.
Читайте також:
МОЗ розглядає можливість введення "ковідної амністії"
Ляшко назвав умови для бустерної вакцинації в Україні
Коронавірус вперше діагностували у гієн