За словами посла України в США Оксани Маркарової, у США політики починають все більш скептично ставитись до подальшої військової допомоги Києву. На тлі цього в Україні також втрачають впевненність і подальшій сталі допомозі Вашингтона. У той же час від розв'язаної Кремлем злочинної війни почали втомлюватись в Польщі.
Джерело: Huffington Post; The Washington Post
Що відомо про перспективи подальшої військової допомоги від США
Маркарова підкреслила, що наразі американські законодавці як ніколи гостро ставлять питання доцільності подальшої допомоги Україні.
Ми підтримуємо прозорість та підзвітність. Які б додаткові заходи не вигадали ваші люди, ми відкриті та готові, - зазначила Маркарова.
У матеріалі видання зазначається, що у Конгресі тривають дебати з приводу того, як контролювати використання мільярдів доларів, які адміністрація президента Джо Байдена, спрямовує на підтримку України.
Питання про те, як контролювати мільярди, що направляються в Україну, стало головним питанням на переговорах у Конгресі з приводу щорічного законопроекту про оборонну політику Пентагону минулого місяця, - пояснює Маркарова.
Посол підкреслила, що наразі уряд США вже визначився із трьома спостерігачами, які відслідковують використання вже наданої Україні допомоги у розмірі більше 75 млрд доларів.
Бенефіціарами цієї допомоги є Міноборони США, Держдеп та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).
Ці офіси виконують виняткову роботу, - пояснила Маркарова.
За її словами, призначені інспектори заявили під час слухань у Конгресі в березні, що не зафіксували масового неправомірного використання допомоги США Україні.
Однак вони визнали, що відслідковувати спрямовані Україні американські кошти дуже важко.
Маркарова визнала історичні проблеми України з корупцією, проте заявила, не можна ставити під загрозу західну допомогу.
Наше громадянське суспільство активно стежить за тим, на що ми витрачаємо наші гроші, і, повірте, їхні критерії щодо партнерської підтримки ще більш жорсткі, - запевнила український дипломат.
Що відомо про подальшу допомогу від Польщі
За інформацією журналістів The Washington Post, в Польщі, яка є одним з найближчих партнерів України, почала накопичуватись втома від розв'язаної Кремлем війни.
Минулого тижня між польськими та українськими офіційними особами відбулося відкрите зіткнення після того, як Марцін Пжидач, радник із зовнішньої політики президента Польщі Анджея Дуди, заявив, що Україна має "почати цінувати ту роль, яку Польща зіграла для України в останні місяці та роки".
Його зауваження були відповіддю на зростаючу суперечку між Києвом та Варшавою з приводу експорту українського зерна до Польщі, в якому прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав дії Польщі "недружніми і популістськими".
Україна дійсно отримала велику підтримку з боку Польщі. Сьогодні найважливіше захистити інтереси польського фермера, - заявив Пжидач.
В МЗС України у відповідь викликали польского посла Бартоша Чихоцького для пояснень скандальних заяв Пжидача.
Відносини з Україною на даний момент "не найкращі", заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський. Україна "не повинна нападати на своїх союзників", додав він.
Як йдеться в матеріалі, ця суперечка також підкреслила балансування, з яким стикається Україна, намагаючись узгодити свої нагальні потреби з потребами своїх сусідів і прихильників - союзників, від яких зараз залежить саме існування Києва, - а також намагаючись звести до мінімуму будь-які розбіжності в думках, які Москва могла б експлуатувати.
Журналісти зазначають, що напруга також вказує на виснаження і розхитані нерви, оскільки російське вторгнення наближається до 18-місячної позначки, що викликає тривогу у деяких спостерігачів.
Читайте також:
Шольц відреагував на нові звинувачення щодо блокування допомоги Україні;
Однопартійці Шольца вимагають надати Україні далекобійні ракети Taurus
У парламенті Німеччини закликають передати Україні далекобійні ракети Taurus