В Україні пропонують заборонити продаж сигарет та алкоголю в супермаркетах та продукових магазинах. Відповідний законопроєкт № 5805 зареєстрований в Раді. Якщо закон приймуть, то купити алкогольні напої, навіть пиво, і сигарети можна буде тільки в спеціалізованих точках.
Джерело: сайт Верховної Ради
Автором законопроєкту про заборону продажу алкоголю і сигарет в супермаркетах став депутат від партії "Слуга народу" Георгій Мазурашу. Він вважає, що продаж пива, алкогольних і слабоалкогольних напоїв, вина, звичайних і електронних сигарет, пристосувань для куріння без згоряння тютюну і аксесуарів для них, повинна проводитися тільки в спеціалізованих торгових точках, в яких крім ці товарів нічого продаватися більше не буде.
Заборона на продаж алкоголю і сигарет в магазинах - що прописано в законопроєкті
У проєкті закону, кото вже переданий на розгляд профільного комітету парламенту, пропонується:
заборонити продаж алкоголю і сигарет в приміщеннях торговельних організацій, які торгують продуктами харчування, товарами дитячого асортименту або спортивними товарами;
продаж алкоголю і сигарет дозволити здійснювати виключно в спеціалізованих стаціонарних торгових точках (магазинах), де інші товари, крім перерахованих, не продаються;
за порушення заборони встановити для магазинів штрафи в розмірі 23 790 гривень.
Автор законопроєкту в пояснювальній записці посилається на результати масштабного дослідження, опубліковані в авторитетному медичному журналі The Lancet, про вплив алкоголю на здоров'я людини. У них зазначено, що безпечної дози алкоголю не існує - незалежно від кількості, вживання алкоголю негативно впливає на організм.
Політики також нагадує, що в світі за рік 2,8 млн смертей пов'язано з вживанням алкоголю - це люди у віці 15-49 років, у яких виникли серцево-судинні захворювання, різні види раку (молочної залози, печінки, кишечника), цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми, спровоковані алкоголем.
Як відомо, Національний план заходів з неінфекційних захворювань України передбачає, зокрема, заходи щодо обмеження вживання алкоголю в країні. Серед них - зменшення цінової доступності алкогольних напоїв, повна заборона реклами і інших видів стимулювання продажів, проведення інформаційних кампаній на центральному рівні і в регіонах.
Читайте також: