Верховна Рада України на засіданні 8 вересня підтримала у другому читанні законопроект №3637, що дозволить легалізувати віртуальні активи та бізнес у цій сфері в Україні. Тепер власники криптовалюти зможуть легально обмінювати і декларувати її, а міжнародні криптокомпанії - реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.
Джерело: засідання Верховної Ради України.
За законопроєкт проголосували 276 депутатів, після підпису президентом Зеленським він набуде чинності.
Цей закон є базовим та визначає правовий статус віртуальних активів в Україні, чим надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Таким чином іноземні та українські криптобіржі зможуть офіційно працювати, а банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній.
Регулятором ринку виступатиме Мінцифра, крім окремих випадків, де вступає НБУ чи Нацкомісія з цінних паперів. Відомство сприятиме адаптації українського законодавства про обіг віртуальних активів до міжнародних стандартів та захищатиме права учасників ринку.
"Вже незабаром іноземні та українські постачальники послуг, пов’язані з оборотом віртуальних активів, зокрема, криптобіржі, зможуть офіційно працювати в нашій юрисдикції", — зазначив віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Законопроєкт передбачає створення Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА), яка буде видавати криптокомпаніям дозвіл на роботу в Україні.
Фінмоніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).
Однак, щоб провадити діяльність, пов’язану з оборотом віртуальних активів, постачальники послуг зобов'язані будуть розкрити структуру власності для можливості встановлення кінцевих бенефіціарних власників.
Власники повинні мати ідеальну ділову репутацію, а також запровадити внутрішні процедури фінансового моніторингу для запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.
В Мінцифрі обіцяють переваги для власників криптовалюи
«Власники криптовалюти отримають ряд переваг. Завдяки тому, що з'явиться законодавче регулювання цієї сфери, вони, як мінімум, зможуть захистити свої достатки в віртуальних активах, якщо щось трапиться. Також вони зможуть легально обміняти криптоактиви, задекларувати їх. Цей процес буде абсолютно «білим». Крім цього, ми очікуємо, що з'явиться цілий ринок посередницьких послуг для оплати товарів криптоактивами, їх зберігання, обміну. Це розширить можливості їх використання», - зазначив в коментарі виданню «Мінфін» заступник міністра цифровий трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Раніше у парламентському комітеті з питань антикорупційної політики заявляли, що обсяг транзакцій в Україні з віртуальними активами становить близько 150-200 мільйонів доларів на день, а капіталізація віртуальних активів – понад 2 мільярдів доларів.
Читайте також: