Відома фраза українських захисників з острова Зміїний "Русский военный корабль, иди нах*й" стала словом року за версією словника сучасної української мови та сленгу "Мислово".
Джерело: Мислово
Словом року стала фраза про російський корабель
За версією словника "Мислово", словом року обрали фразу українських прикордонників з острову Зміїний "Русский военный корабль, иди нах*й".
Ця відповідь українського захисника острова Зміїний російському окупанту стала лейтмотивом спротиву України російській збройній агресії. Вираз, по суті, є рімейком української національної ідеї, сформульованої Лесем Подерев’янським ще у 2014 році, — "від’*біться від нас", - зазначають у словнику.
У словнику додали, що широке використання цього та інших ненормативних висловів усіма шарами суспільства демонструє "трансгресію суспільних норм, характерну для війни".
У своїй заяві "Мислово" відзначили іронічність того, що фраза року є питомо російською у році, коли Україна остаточно ствердила свою незалежність, а українська мова розвивається та витісняє російську в усіх сферах життя.
За декомунізацією прийшов час деколонізації та дерусифікації українського культурного простору. Українізація у найширшому смислі стала глобальним трендом.
Претендентами на звання слово року були також такі слова та фрази:
доброго вечора, ми з України! — культовий мем-вітання російсько-української війни;
катастрофа — війна є багатовимірною катастрофою: соціальною, економічною, екологічною, персональною ;
біженці/переселенці — мільйони людей були змушені покинути свої домівки;
ЗСУ — як символ віри українців у перемогу;
волонтер, доброволець — як і вісім років тому тисячі людей об’єдналися у боротьбі проти ворога;
геноцид, терор — ця війна має геноцидальний характер, і Росія застосовує терористичні методи;
допомога — міждержавна та міжлюдська допомога мали надзвичайне значення для успіху українського спротиву.
Словник "Мислово", що був створений у 2012 році для фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови, визначає слово року вже вдесяте.
У 2021 році словом року стало вакцина, у 2020 — коронавірус, а у 2019 — діджиталізація.
Читайте також: