В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G
Категорія
Технології
Дата публікації

В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G

Михайло Федоров
5G

В Україні вперше в тестовому режимі запустили 5G. Це зробив міжнародний мобільний оператор Vodafone.

Що відомо про запуск 5G в Україні

Наразі інноваційний центр "Промприлад" в Івано-Франківську, офіс Vodafone у Києві, а також офіс Nokia в Гельсінкі зідзвонились за допомогою 5G і перевірили якість звʼязку.

Все працює, — написав Михайло Федоров.

Зазначимо, що зараз 5G працює в понад 90 країнах світу. Зокрема, Європейський Союз планує покрити 5G територію всіх міст та основних шляхів до 2025 року.

Що відомо про спроби запускати 5G раніше

Про пілотний запуск 5G в Україні у 2024 році Михайло Федоров розповідав у вересні 2023 року. У технології 5G є багато плюсів, вона надасть нові можливості як для цивільного, так і для військового використання.

Обсяг передачі інформації через 5G дозволяє у режимі реального часу керувати транспортом, детально досліджувати погодні умови та координувати тисячі транспортних засобів. Це лише частина його можливого застосування.

Водночас таке розширення функціоналу інтернету збільшує залежність різних галузей економіки від його неперервної роботи. Особливо це стосується підприємств критичної інфраструктури.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?