Центр інформаційної безпеки при Мінкульті створив інструкцію з виживання в небезпечній ситуації і на війні. У ній опубліковані практичні поради, як діяти в момент безпосередньої небезпеки.
Джерело: сайт Мінкульту
Інструкція була розроблена спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони, Апаратом Головнокомандувача Збройних Сил України та громадськими організаціями.
"Недавня ескалація на кордонах України виявила величезний запит на практичні поради, як діяти звичайним людям. Страх і паніка, як відомо, є найкращою підставою для проведення дезинформаційних операцій. Ми взяли за зразок шведську брошуру, яка є надзвичайно короткою, але при цьому містить практичні поради. Брошуру легко і швидко прочитати в момент безпосередньої небезпеки. Однією і з найбільших її цінностей є поради - як вести себе в інформаційному полі ", - презентувала інструкцію керівниця Центру страткомунікацій і інформаційної безпеки Любов Цибульська.
Брошуру з порадами планують поширювати онлайн і в друкованому вигляді. Найближчим часом 100 тисяч примірників надрукують для жителів Донбасу. Інструкцію також переведуть на російську, кримськотатарську та англійську мови.
Як вижити в небезпечній ситуації і на війні - практичні поради
У 25-сторінковій інструкції зібрані поради:
як підготуватися до небезпечної ситуації і війни вдома;
що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій;
що важливо знати, опинившись в зоні обстрілу;
як не стати жертвою дезінформації;
що робити після сигналу "Увага всім";
як підготувати "тривожну валізу";
як діяти під час обстрілу стрілецькою зброєю та артобстрілу.
Як підготуватися до небезпечної ситуації і війни вдома - поради
Що робити в надзвичайній ситуації або в зоні бойових дій - поради
Як підготувати "тривожну валізу" - поради
Як діяти під час обстрілу стрілецькою зброєю та артобстрілу - поради
Читайте також: