До кінця опалювального сезону в Україні діє фіксована ціна на газ для населення в розмірі не вище 6,99 грн. Але з 1 травня українська влада хоче ввести річні тарифи для населення, щоб вони були фіксованими протягом 12 місяців, незалежно від сезону. Відповідне рішення вже попередньо схвалила Нацкомісія по тарифам (НКРЕКП). У посновленіі регулятора пропонується ввести річний тариф для постачальників з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року, а нові річні ціни всі постачальники повинні оприлюднити до 25 квітня. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу НКРЕКП.
"НКРЕКП схвалила введення річного продукту ціни на природний газ. З метою захисту побутових споживачів природного газу від цінових коливань на цей енергетичний ресурс зазначеним проєктом рішення пропонується ввести базову річну пропозицію, яка буде пропонуватися постачальниками і діяти в період з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року ", - йдеться в повідомленні регулятора.
Глава НКРЕКП в ході обговорення питання щодо нових тариів на газ для населення зазначив, що після винесення постанови почнеться регуляторна процедура, яка триватиме близько місяця. Протягом цього періоду НКРЕКП і постачальники газу обговорять і приймуть виважене тарифне рішення, яке буде діяти для всієї країни.
У НКРЕКП пояснили, що перевагою запровадження річного тарифу на газ для населення стане те, що споживати блакитне паливо буде можливо за єдиною фіксованою ціною і не переживати кожен місяць про те, якою буде ціна а газ. В якості альтернативи, як вважає регулятор, постачальники можуть запропонувати своїм клієнтам кілька інших тарифів. Наприклад, місячні або квартальні.
Експерти вважають, що введення річного тарифу на газ в Україні може обернутися для українців істотним подорожчанням, оскільки спрогнозувати вартість ресурсу зараз на цілий рік вперед є важким завданням, а значить компанії будуть змушені закладати в річну ціну всі можливі ризики.
Нагадаємо, з 1 січня 2021 року в Україні подорожчали газ для населення, холодна вода і електроенергія. Тарифи постачальники природного газу встановили від 6,99 до 10,8 гривні за кубометр. Після подорожчання комунальних послуг в містах України почалися масові протести, тому Кабмін за дорученням президента ввів державне регулювання цін на газ на період карантину або до кінця опалювального сезону. Важливо відзначити, що в Міжнародному валютному фонді стурбовані державним регулюванням цін на газ в Україні, оскільки розцінюють це як порушення взятих в рамках Меморандуму кредитних зобов'язань.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Кабмін прогнозує істотне зростання ціни на газ у 2021 році.