24 січня в Україні вперше зафіксували випадок зараження новим підвидом штаму COVID-19 «Омікрон» XBB.1.5, або «Кракен».
Джерело: МОЗ
Де виявили новий підвид коронавірусу в Україні
Випадок був зафіксований у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації проти коронавірусу.
Чим особливий штам коронавірусу Кракен
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти.
У МОЗ зазначити, що попри це, порівняно з попередніми субваріантами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.
На своєму засіданні 5 січня 2023 р. технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності, - повідомили в МОЗ.
Окрім цього, XBB.1.5 доволі швидко заміщує стандартний варіант «Omicron», який циркулював раніше. Наприклад, у США цей підвид зріс з 1 % на 47 тижні 2022 року до 8 % на 50 тижні.
З 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом «Omicron» XBB.1.5. Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2 %), Великобританії (8,1 %) і Данії (2,2 %).
У МОЗ підкреслюють, що головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нових штамів є вакцинація.
Симптоми Омікрону
Найчастіше у хворих на штам Омікрон виявляли:
нежить
головний біль
втома
чхання
біль у горлі
Також у хворих трапляється кашель, хриплий голос, озноб чи тремтіння, лихоманка, втрата/спотворення нюху та/або смаку тощо.
Читайте також: