З 6 липня в Україні повноцінно запрацювала автоматизована система виконавчого провадження, яка дозволятиме автоматично арештовувати кошти на банківських рахунках українців-боржників.
Джерело: "ЄП"
Як працює система автоматичного арешту рахунків боржників
Декілька місяців тому Національний банк України оновив свої положення щодо розкриття банківської таємниці. Тепер на вимогу виконавців банки надають дані не лише про наявність рахунків боржника, а і їх номери та залишки коштів на них.
Окрім того, Міністерство юстиції дозволило використовувати Автоматизовану систему виконавчого провадження для виявлення й арешту коштів на рахунках у всіх виконавчих провадженнях, а не лише в тих, що стосуються сплати аліментів.
Не важко здогадатися, що виявити банківські рахунки боржників та залишки на них, а також арештувати ці кошти для державних та приватних виконавців стало набагато простіше.
"Державний або приватний виконавець створить у системі спеціальний запит про наявність коштів у боржника, який автоматично надійде всім банкам, що приєдналися до АСВП. Цю інформацію банки отримають за годину. У цій же системі виконавець зможе створити постанову про арешт коштів на рахунках боржника, надіслати банкам вимогу про списання коштів з рахунків і реквізити виконавчої служби, на які їх потрібно переказати", - йдеться в повідомленні.
У яких банках гроші боржників арештовуватимуть автоматично:
"Приватбанк",
"Таскомбанк",
"Універсал банк" (зокрема Монобанк),
"ОКСІ банк",
банк "Восток",
"Індустріалбанк",
"ПроКредит банк".
Варто також звернути увагу на те, що ще 44 банки тестують систему і невдовзі долучаться до неї, а 11 банків проводять перемовини про підключення до тестового середовища.
Читайте також:
У НБУ спрогнозували, що буде з курсом долара до кінця 2021 року
Фінмоніторинг-2020: що потрібно знати про нові вимоги до перекладів коштів в Україні
НБУ нарешті пояснив несподіване посилення гривні: важливі подробиці читайте в нашому матеріалі