12 липня в Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що вакцини від коронавіруса Comirnaty від Pfizer-BioNTech поступили в усі центри масової вакцинації в Україні. Цим препаратом тепер можуть зробити щеплення всі бажаючі, але розподілятися вакцини як і раніше будуть з пріоритетом для літніх людей і людей з супутніми захворюваннями.
Джерело: пресслужба МОЗ
У відомстві пояснили, що до кінця липня Україна повинна отримати ще 1 млн доз вакцини Comirnaty / Pfizer-BioNTech від COVID-19, тому було вирішено зробити цю вакцину доступною для широкого загалу.
У МОЗ нагадали, що щодня в Україні працює до 2 тисяч пунктів вакцинації, де можна зробити щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech. Також в країні працюють більш ніж 200 центрів масової вакцинації, де може зробити щеплення кожен бажаючий.
Головний санітарний лікар Ігор Кузин нагадав українцям, що всі вакцини від коронавіруса, якими вакцинують в Україні, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров'я і захищають від тяжкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19.
"Тому не зволікайте, допоможіть своїм літнім родичам і знайомим записатися в зручних для них пунктів щеплень і по можливості робіть щеплення самі, поки до нас не добралася хвиля захворювань з новим небезпечним штамом коронавіруса Дельта", - звернувся Кузін до українців.
Як записатися на щеплення від коронавіруса
Масова вакцініція проти коронавіруса на сьогоднішній день проводиться в 200 пунктах, розташованих майже в кожній області країни. Жителі ОРДЛО також можуть зробити щеплення на підконтрольній Україні території.
Записатись на щеплення проти COVID-19 можна в додатку "Дія" або по телефону "гарячої лінії" Міністерства охорони здоров'я - 0 800 60 20 19.
Вакцинація від коронавіруса в Україні
Станом на 12 липня в Україні вже майже 4 млн людей зробили щеплення від коронавіруса - 2,311 млн українців отримали першу дозу вакцини, 1,177 млн українців - дві дози, вони завершили вакцинацію.
Українців вакцинують наступними препаратами:
AstraZeneca (Covishield) виробництва індійського Інституту сироватки крові - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія;
Sinovac (CoronaVac) виробництва китайської компанії Sinovac Biotech - вона знаходиться на останніх стадіях погодження ВООЗ для екстреного застосування, в Україні вакцину зареєстровано 9 березня 2021 року;
AstraZeneca-SkBio виробництва SK Bioscience, Південна Корея - ця вакцина схвалена для екстреного застосування ВООЗ, в Україні її зареєстровано 20 квітня 2021 року;
Comirnaty від компанії Pfizer-BioNTech - вакцина дозволена для екстреного використання ВООЗ, її застосовують в США, Великій Британії, Канаді і ЄС.
Читайте також: