На Львівщині затримали так званого "злодія в законі", під час слідчих дій виявилося що він перебуває у санкційному списку Ради нацбезпеки та оборони. В СБУ стверджують, що чоловік планував створити мережу злочинних осередків з метою впливу на кримінальне середовище регіону та країни.
Джерело: пресслужба відомства
Наразі слідчі відпрацьовують гіпотезу щодо зв'язку затриманого уродженця однієї з країн Південного Кавказу з російськими спецслужбами з метою дестабілізації ситуації в західних областях держави. У відомстві зазначають:
У травні цього року за систематичне створення загроз державній безпеці України зловмисника було включено до санкційного списку РНБО і заборонено в’їзд до нашої країни.
У Службі не деталізували про які саме прецеденти йдеться, та наразі відомо, що зловмиснику повідомили про підозру за ч. 1 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України) ККУ. Вирішується питання щодо обрання судом міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Кримінальний авторитет із "чорного списку" РНБО
Нагадаємо, тиждень тому на Миколаївщині засудили кримінального авторитета з "чорного списку" РНБО. Відомство ввело пакет санкцій проти 557 "злодіїв у Законі" цього травня. Виявилося, що до такої категорії "титулованих" злочинців наразі належать 542 іноземців і 15 громадяни України.
Затримання підозрюваних у вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів на території України трапляються не так вже й рідко:
Прокуратура довела, що засуджений з Миколаєва – кримінальний авторитет "Апті", він погрожував потерпілим за надані ними показання у справі, де він є обвинуваченим.
А влітку одному з найвпливовіших "злодіїв у законі" на прізвисько "Умка" змінинили запобіжний захід із тримання під вартою на нічний домашній арешт.
За даними поліції, чоловік причетний до розподілу так званого "злодійського общака", допомозі в організації уникнення кримінальної відповідальності іншим "кримінальним авторитетам" та вирішенні спорів між криміногенними елементами, на основі так званих "воровських понять",
Хто такі "злодії в законі"
Титул деяких членів злочинного світу, які в цьому середовищі мають неабиякий авторитет. Поняття виникло приблизно в 30-х роках минулого століття на теренах СРСР. Зараз явище існує в основному у пострадянських країнах, зоч воно вже не на піку своєї значущості.
Судячи з усього, у світовій кримінальній практиці аналогів такого явища в інших країнах немає. Формування «авторитетів» було зумовлено тим, що в місцях позбавлення волі серед ув'язнених почали виділятися більш значущі в'язні. Загальне життя в тюрмі підпорядковано «поняттям», «злодійському кодексу». Кодекс, серед іншого, забороняє співпрацювати з правоохоронцями, займатися політикою і красти у своїх.
Читайте також: