Рівень бідності в Україні за 2022 рік зріс з 5,5% до 24,5%. Зарплати залишилися незмінними, а валюта по відношенню до долара девальвувала на 20%
Джерело: The Guardian
Наскільки зріс рівень бідності в Україні
Повідомляється, що згідно зі звітом Світового банку, у 2022 році в Україні рівень бідності зріс з 5,5% до 24,2%. Ще 7,1 мільйона людей опинилися за межею бідності.
На кінець 2022 року рівень безробіття неофіційно становив 36%, а інфляція досягла 26,6%.
Директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі попередив, що рівень бідності може різко зрости.
Економістка Олена Білан також відзначає збільшення кризи. Проте, за її словами, пакет фінансової підтримки з боку міжнародної спільноти, зокрема допомога на суму 43 млрд дол, значно покращили ситуацію.
Вона додала, що створення нових робочих місць є і залишатиметься найбільшим викликом для країни.
Ми бачили падіння ВВП на 30% значною мірою через те, що Україна експортує 80% своїх товарів через порти, до яких вона більше не має доступу. У нас була інфляція 26% – знову ж таки, що могло бути гірше – але зарплати людей також залишалися незмінними, а валюта девальвувала по відношенню до долара на 20%. Найбільша проблема полягатиме в тому, як створити нові робочі місця, – зазначила Білан.
Макрофінансова допомога Україні від ЄС
13 грудня 2022 року усі країни Євросоюзу одноголосно підтримали надання 18 млрд євро макрофінансової допомоги Україні (MFA+).
Пільговий період послуги становить 10 років. Гарантії для цих запозичень будуть надані з бюджету Європейського Союзу або країнами-членами ЄС.
17 січня Єврокомісія перерахувала перший транш із пакету макрофінансової допомоги. Він становив 3 млрд євро.
21 березня ЄС виплатив Україні другий транш макрофінансової допомоги у розмірі 1,5 млрд євро з загального пакета на 18 млрд євро.
25 квітня ЄС надав 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги для України у рамках третього траншу.
Читайте також:
Журналісти дізналися про таємне прохання України до Туреччини
Україна вимагає від Польщі та ЄС поновити аграрний імпорт та транзит
Єврокомісія введе обмеження щодо 5 українських агротоварів