Вже цього листопада у двох найбільших містах України запрацюють відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції: перші такі камери у рамках пілотного проєкту з'являться у Києві та в Харкові або в Дніпрі. Про це повідомив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.
Джерело: ТСН.ua
"Завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідеміологічних норм.Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер” – заявив він.
Пілотний варіант мають запустити не раніше, аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні. Чиновник додав, що підтримане МОЗ пілотне дослідження було ініціативою ВООЗ в Україні.
Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не будуть ідентифікувати людей, зберігати персональні чи конфіденційні дані, навіть плівку з записом не зберігатимуть.
"Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідеміологічних вимог", – висловився Ігор Кузін.
На уточнювальне запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів:
"М'яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог".
Він нагадав, що для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні.
Нагадаємо, вчора стало відомо, що керівництво Міністерства охорони здоров’я має намір розширити перелік професій, для яких вакцинація від коронавірусу є умовою допуску до робочого місця.
"Надалі до переліку професій, для яких вакцинація є умовою допуску до робочого місця, планують внести усіх працівників державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та співробітників поштових послуг", — наголосив очільник комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.
Читайте також:
В Україні ввели обов’язкову вакцинацію від COVID-19 для деяких професій
У МОЗ назвали найбільш вразливі для смертельних випадків коронавірусу категорії людей
У МОЗ нагадали про важливі заходи безпеки щодо коронавірусу